Stoły ogrodowe drewniane – jakie?

Stoły ogrodowe drewniane – jakie?
Szczepan Zawadzki
grudzień21/ 2017

Drewno jest materiałem, który wyjątkowo dobrze wtapia się w ogrodową scenerię. Jednak poszukując idealnego wyposażenia do ogrodu lub na taras, w pierwszej kolejności należy zwracać uwagę nie na estetyczne walory mebli, ale na ich trwałość. Czy możliwe jest znalezienie drewnianego stołu, który będzie w pełni odporny na działanie czynników zewnętrznych?

Niezawodne stoły ogrodowe drewniane

Materiałem, który harmonijnie łączy w sobie estetyczne i praktyczne walory, jest drewno tekowe. Drewno tekowe pozyskiwane jest z teczyny – gatunku drzewa rosnącego w lasach monsunowych Azji. Imponujące, rozłożyste drzewa żyją średnio 200 lat i osiągają do 46 metrów wysokości. Drewno tekowe od innych drzew wyróżnia się specyficznym składem – wysokie nasycenie substancjami oleistymi i kwasem krzemowym sprawia, że surowiec jest niezwykle odporny na działanie czynników zewnętrznych i uszkodzenia mechaniczne. Żywotność wyrobów z teczyny jest wręcz legendarna – do tej pory zachowały się tekowe wyroby stworzone nawet tysiąc lat temu!

Stoły ogrodowe drewniane nie nasiąkają wodą i nie niszczeją pod wpływem deszczu, śniegu, promieniowania UV i skrajnych temperatur. Możesz mieć pewność, że imponujący, duży stół wśród bujnej zieleni będzie prezentował się niezwykle elegancko i nie straci swojego uroku przez długie lata. Dodatkową zaletą stołów tekowych jest brak konieczności stosowania żadnych zabiegów impregnacyjnych.

Gdzie kupić?

Poszukując ogrodowego wyposażenia, które w nieskazitelnym stanie przetrwa próbę czasu, warto zaufać cenionym markom. Na stronie gardenspace.pl znajdziesz szeroką ofertę stołów tekowych oraz mebli wykonanych z trwałych materiałów.