Ubezpieczenie komunikacyjne – rodzaje

Szczepan Zawadzki
luty04/ 2020

Obowiązkiem każdego właściciela samochodu jest coroczny zakup polisy chroniącej jego oraz innych uczestników ruchu drogowego. Ubezpieczenie komunikacyjne możemy podzielić na obowiązkowe oraz dobrowolne. Czym charakteryzują się wszystkie opcje? Sprawdź!

Podstawowe ubezpieczenie OC

Kupno polisy OC, czyli ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, jest obowiązkiem każdego właściciela pojazdu mechanicznego. Chroni ona przede wszystkim osoby, które mogłyby zostać poszkodowane przez nas na skutek kolizji. W skrócie: jeśli spowodujesz wypadek, nie będziesz musiał płacić osobie poszkodowanej z własnej kieszeni. Likwidacją szkody zajmie się Twój ubezpieczyciel. Co ważne, użytkowanie samochodu bez ważnego ubezpieczenia OC jest równoznaczne z nałożeniem na właściciela niemałych kar finansowych.

Autocasco

Autocasco jest nieobowiązkową polisą, na którą decydują się przeważnie właściciele kosztownych, niegarażowanych wozów. Ubezpieczenie zabezpiecza mienie przed konsekwencjami zdarzeń losowych – kradzieżą, zniszczeniem i uszkodzeniem na skutek aktów wandalizmu, niesprzyjających warunków atmosferycznych, kolizji z dzikim zwierzęciem i tym podobnych. Zakres działania polisy AC uzależniony jest od warunków proponowanych przez dane towarzystwo ubezpieczeniowe i preferencji kierowcy.

Assistance

Przebiłeś koło? Zabrakło Ci benzyny w najmniej spodziewanym momencie? A może potrzebujesz holowania? Dzięki polisie Assistance żadna, nawet najbardziej stresująca sytuacja nie wyprowadzi Cię z równowagi. Assistance zapewnia kierowcy konkretną, przeważnie techniczną pomoc w nagłych przypadkach. Więcej informacji na temat ubezpieczeń komunikacyjnych i oferty czołowych towarzystw znajdziesz na stronie mfind.pl.