Zamykanie naczynek

Szczepan Zawadzki
czerwiec30/ 2019

Lato zbliża się do nas nieubłaganie, w związku z tym każda z nas chce wyglądać i prezentować się pięknie. Są, niestety problemy natury estetycznej i zdrowotnej, które wielu paniom nie pozwalają w 100 procentach cieszyć się swoim wyglądem oraz powodują gorsze samopoczucie. Jedną z takich spraw są kłopotliwe popękane naczynka na skórze ciała.

Czym są naczynka?

Są to nieestetyczne zmiany skórne koloru czerwonego, które mogą pojawić się na twarzy, nogach, dekolcie czy też rękach. Najczęściej są one spowodowane bardzo wrażliwą skóra, która nie wykazuje odporności na różne warunki, na przykład na mrozy bądz też upały.

Jak walczyć z pękniętymi naczynkami?

Na szczęście jest na to dosyć proste rozwiązanie, a konkretniej rozwiązaniem jest wykonanie zabiegu: laserowe zamykanie naczynek i rumienia w Warszawie. W zależności od koloru naczynek używana jest odpowiednia długość światła laserowego.

Zamykanie naczynek w Warszawie

W stolicy Polski istnieje naprawdę bardzo wiele profesjonalnych punktów, w których każda cierpiąca na to schorzenie osoba może pozbyć się problemu. Zabieg taki jest bezbolesny i stosunkowo szybki, jeżeli zmiany są małe to najczęściej wystarcza wykonanie tylko jednego zabiegu. Trzeba tutaj zaznaczyć, że prawidłowo wykonany zabieg zamykania naczynek wystarczy na wiele, wiele lat.

Ile kosztuje zamykanie naczynek w Warszawie?

Jest to oczywiście koszt bardzo mocno zróżnicowany, gdyż zależy przede wszystkim od wielkości zmian naczyniowych oraz od obszaru występowania na ciele tych zmian. Można jednak przyjąć, że koszt zamknięcia laserowego jednego naczynka to wydatek rzędu 80 złotych, natomiast zabieg wykonany na całą twarz to koszt około 400 złotych. Każdy zabieg ma oczywiście pewne przeciwwskazania, tak samo jest też w przypadku zamykania naczynek laserem. Nie powinny wykonywać go osoby, które są w ciąży, chorują na cukrzyce, mają nowotwór skóry, cierpią na choroby tkanki łącznej czy też są w czasie stosowania antybiotykotrapii lub też są w trakcie wykonywania naświetleń radiologicznych.

Nie ma żadnych zaleceń co do tego jak przygotować się do zabiegu laserowego usuwania naczynek, należy pamiętać jedynie o tym, by skóra była dokładnie umyta- jednak nie należy przed zabiegiem stosować peelingów złuszczających naskórek. Po przejściu zabiegu można spodziewać się tego, że skóra w tym miejscu będzie lekko zaczerwieniona przez kilka dni, zjawisko to jest całkowicie normalne i samo ustąpi. Skóry po zabiegu nie powinno się eksponować na promienie słoneczne oraz nie powinno poddawać się jej wysokim temperaturą na przykład w saunie.