Święta w ogrodzie

Święta w ogrodzie
Szczepan Zawadzki
wrzesień20/ 2017

Boże Narodzenie to niezwykły czas, który zasługuje na wyjątkową oprawę. Przygotowując się na najbardziej wyczekiwany dzień w roku, dokładamy wszelkich starań, aby wnętrze domu stało się nastrojowym i ciepłym centrum przeżywania świąt. W ten szczególny okres warto zadbać o swoje otoczenie kompleksowo, poświęcając uwagę nie tylko wnętrzu, ale również ogrodowi. Pięknie rozświetlony ogród będzie cieszył nie tylko oko domowników, szukających za oknem pierwszej gwiazdki, ale również przechodniów i sąsiadów.

Podkreślona architektura

Najpopularniejszym i uniwersalnym rodzajem ozdób świątecznych do ogrodu są lampki. Sznury dużych, kolorowych świateł pięknie podkreślają balustrady, elewację domu, meble ogrodowe i obrzeża dachu, które lśnią w mroku eleganckim, subtelnym blaskiem. Większe elementy architektoniczne zyskają na atrakcyjności, kiedy pokryjemy je nie standardowym sznurem lampek, ale świecącą siatką. Ciekawy efekt gwarantują również tak zwane kurtyny świetlne. Ważne, żeby do ogrodu wybierać lampki przeznaczone do użytku zewnętrznego. Tego typu sprzęt jest bezpieczny, nie niszczeje pod wpływem wilgoci oraz mrozu.

Fantazyjne kształty

Szukając niebanalnych rozwiązań do swojej przestrzeni, warto zwrócić uwagę na ogrodowe dekoracje świąteczne w postaci ozdobnych figur reniferów, świętego Mikołaja czy bałwanków. Taki rodzaj ozdób ucieszy szczególnie dzieci. Modnym i niezwykle estetycznym dodatkiem do zimowej scenerii są metalowe, szkieletowe konstrukcje, które możemy owinąć lampkami – świecący aniołek czy renifer będzie przykuwał wzrok i rozświetlał przestrzeń. Ciekawą nowością w sklepach są neony. Hasło „Wesołych Świąt” przywieszone nad drzwiami będzie pięknym powitaniem gości i pozdrowieniem przechodniów.