Zachwycająca sztuka wnętrza

Szczepan Zawadzki
luty21/ 2018

Nowoczesnych wnętrz się nie mebluje tak po prostu, z nastawieniem wyłącznie praktycznym czy funkcjonalnym. Nowoczesne wnętrza się aranżuje niczym barwne ogrody, niczym nietuzinkowe kreacje. Tworzy się je trochę tak, jak się maluje obraz, jak się komponuje dzieło sztuki. Artyzm staje się ich integralną cząstką. Traktuje się codzienność jako strefę ujawniania zaskakujących interpretacji i realizacji. Zachwycająca sztuka wnętrz nie tylko służy budowaniu pięknego otoczenia, ale wprowadzaniu w zdziwienie.

Meble wielu sensów

Nowoczesne aranżacje, których podstawę stanowią designerskie meble, to przykłady połączenia tradycji ze współcześnie pojmowanym artyzmem. Nie tylko dzieła sztuki go przekazują, ale też niekonwencjonalne meble, które znajdziemy na stronie notodo.pl obok bardziej klasycznych propozycji. Meble designerskie to przedmioty wielu sensów, które nawiązują poprzez swój design zarówno do odległej przeszłości jak i sięgają w przyszłość.

Zachwycające komody lustrzane

Designerskimi meblami, które wprawiają w autentyczny zachwyt, są komody lustrzane. Efektowne meble wykonane z fragmentów lustra. Często dodatkowo zdobione kryształkami. Przypominające rzeźby lodowe czy awangardowe realizacje. Komody lustrzane to meble, które pokochają chociażby miłośnicy stylu glamour, opierającego się na blasku, błysku, lśnieniu i na dominacji lustrzanych powierzchni.

Nietuzinkowe fotele

Także meble tapicerowane mogę współtworzyć zachwycające wnętrze, które od podstaw wypełni się artyzmem. Nowoczesne fotele niejednokrotnie bazują na projektach artystów, którzy sztukę urzeczywistniają w przedmiocie. We współczesnych salonach zobaczymy więc nie tylko klasyczne fotele uszaki, ale też designerskie fotele-kule czy fotele-jaja, wyglądające niczym wyposażenie statku kosmicznego.