Nowoczesne zadaszenie tarasu

Szczepan Zawadzki
kwiecień18/ 2020

Wypoczynek blisko domu to najlepsza z możliwych opcji. Posiadacze niewielkich ogrodów czy nawet tarasów mogą zaaranżować tę przestrzeń zgodnie ze swoimi potrzebami i oczekiwaniami. Pomogą w tym liczni producenci mebli ogrodowych i dodatków. Chcąc podnieść poziom naszego komfortu warto zainteresować się rozwiązaniem jakim jest zadaszenie tarasu. Czym są tarasole?

Zadaszenie tarasu nad naszymi głowami

Wśród możliwości związanych z zapewnianiem cienia do niedawna królowały przede wszystkim parasole ogrodowe. Te dawały jednak tylko skrawek cienia. Dzisiaj znacznie lepszym rozwiązaniem są innowacyjne tarasole. Takie zadaszenie tarasu pozwoli nam stworzyć oazę spokoju i komfortu blisko domu. Tarasole to konstrukcje, które wznosi się przy ścianie domu, a na ich szczycie znajduje się nieprzemakalny dach.

Konstrukcja tarasoli wznoszona jest na aluminiowych elementach nośnych – są one malowane proszkowo, przez co zabezpieczono je przed działaniem wilgoci i pojawianiem się rdzy. Konstrukcja zaprojektowana jest w taki sposób, aby opierać się silniejszym podmuchom wiatru i obciążeniu. Kolor konstrukcji wybrać można z szerokiego wachlarza oferowanego przez producenta. Możliwe jest wybranie konstrukcji, której kolor do złudzenia imituje drewno! Wewnątrz konstrukcji umieszczono ukryty system odprowadzania wody.

Dach tarasoli – ochrona przed słońcem i deszczem

Na najwięcej uwagi zasługują dachy tarasoli. Mogą być one tworzone z tkanin technicznych pokrytych poliuretanem lub też z aluminiowych listew obracających się wokół własnej osi. Dachy są ruchome – użytkownik sam decyduje o tym w jakiej pozycji znajduje się dach. Dachy całkowicie rozłożone chronią nie tylko przed słońcem, ale też przed deszczem! Dachy tarasoli nie nagrzewają się, więc w ich cieniu panuje przyjemny chłód.