Parasol ogrodowy w strefie relaksu – jaki model wybrać?

Szczepan Zawadzki
grudzień10/ 2019

Dopasowany do naszych oczekiwań parasol ogrodowy jest w stanie nie tylko poprawić naszą wygodę, ale też ustrzec nas przed przykrymi konsekwencjami nadmiernego promieniowania UV. Nowoczesne parasole ogrodowe zaskoczą nas dzisiaj nie tylko pięknym wyglądem, ale i wysoką funkcjonalnością. Jaki model wybrać, aby cieszyć się niezakłóconym wypoczynkiem?

Nowoczesny parasol ogrodowy

Różnorodność parasoli ogrodowych na polskim rynku może nas zaskoczyć. Producenci oferują parasol ogrodowy o czaszy okrągłej, prostokątnej, kwadratowej, parasole posiadające kilka punktów regulacji, odchylane czasze. Konkretne modele różnią się także kolorami! Wybór parasola ogrodowego powinien być podyktowany naszymi potrzebami i miejscem. Na tarasach i balkonach sprawdzi się lepiej mały parasol ogrodowy, w ogrodach możemy pozwolić sobie na modele z obszernymi czaszami, których bok sięga 4 metrów długości!

Jak konstruowane są parasole ogrodowe?

Nowoczesny parasol ogrodowy zaprojektowany jest tak, aby łączyć funkcjonalność oraz piękny wygląd. Stelaże parasoli tworzone są z aluminium malowanego proszkowo – ten rodzaj tworzywa zabezpieczony jest przed wilgocią, odkształcaniem. Stelaż ustawiany jest na ruchomej stopie, co pozwala na jego rotowanie wokół jego osi.

Na szczycie stelaża umieszczona jest czasza – jest ona tworzona z tkanin poliestrowych pokrytych warstwą poliuretanu. Dzięki temu połączeniu czasza jest zabezpieczona przed działaniem wilgoci, osiadaniem kurzu czy promieniowanie UV. Czasza, w zależności od modelu, może być odchylana w jednej lub w dwóch płaszczyznach. O odpowiednie ułożenie tkaniny na czaszy dbają sprężyny naciągowe. Parasol ogrodowy ustawiony jest na podstawie – ta może być wkopana w ziemię, jak również ustawiona na płaskiej powierzchni tarasu.