Meble z technorattanu – modnie, ekologicznie, na lata

Szczepan Zawadzki
sierpień07/ 2019

Przeglądając katalogi producentów wyposażenia outdoorowego, nie sposób nie zauważyć, jak dużą popularnością cieszą się meble z technorattanu. Mimo tego, że wyplatane z syntetycznej plecionki meble opanowały nasze ogrody już kilka sezonów temu, to zainteresowanie nowoczesnym wyposażeniem nie maleje. W czym tkwi sukces technorattanowych mebli? Czy warto zainwestować w stół i krzesła ogrodowe z technorattanu?

Stół i krzesła ogrodowe z technorattanu – nowoczesne rozwiązania do ogrodu

Technorattan jest materiałem, który w wymagającym, zewnętrznym środowisku celująco zdaje egzamin. Wzbogacając swoją werandę, altanę albo patio o stół i krzesła ogrodowe wyplatane z technorattanu, zyskujesz komfortowe, eleganckie i trwałe wyposażenie. W przeciwieństwie do większości standardowych mebli, modele z technorattanu są odporne na uszkodzenia mechaniczne i czynniki zewnętrzne (promieniowanie UV, mróz, wilgoć). Co ważne, wyplatane z technorattanu meble są lekkie i nie wymagają stosowania czasochłonnej impregnacji i zabezpieczania poza sezonem letnim. Meble z technorattanu dostępne są w różnych fasonach i kolorystyce, co stwarza szerokie pole do aranżacyjnych popisów.

Meble przyjazne naturze

Wymieniając walory technorattanowych mebli, nie sposób nie wspomnieć jeszcze o jednej, istotnej cesze – ekologiczności. W procesie produkcji technorattanu nie biorą udziału ani nie uwalniają się żadne związki, które mogłyby zaszkodzić środowisku naturalnemu. Co więcej, specjaliści zauważają, że meble z technorattanu wyróżniają się bardzo długim okresem użytkowania. Wysokiej jakości komplet może umilać relaks w ogrodzie nawet przez około 20 lat. Po nieprzeciętnie długim okresie eksploatacji nadgryzione zębem czasu meble mogą zostać poddane recyklingowi.