Czy taras z zadaszeniem spełni nasze oczekiwania?

Szczepan Zawadzki
grudzień20/ 2018

Taras to świetne miejsce na wypoczynek – przekonują o tym przede wszystkim posiadacze domów jednorodzinnych. Faktem jest, że odpowiednio zaaranżowany taras może stać się idealnym miejscem zarówno do relaksu, jak i spotkań przy śniadaniu czy też spotkań w gronie znajomych czy do pracy. Okazuje się, że nie trzeba wiele elementów, aby faktycznie zmienić to miejsce nie do poznania. Na jakie produkty i dodatki stawiać?

 

W poszukiwaniu idealnych mebli

Najlepsze meble to takie, które nie tylko nie ogołocą naszego portfela, ale przede wszystkim będą odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Meble od najlepszych producentów tworzone są z technorattanu oraz aluminium – oba tworzywa mają nieporowatą strukturę, przez co brud i wilgoć nie wnikają do środka. Dodatkowo aluminium jest malowane proszkowo – chroni to strukturę materiału przed działaniem wody oraz pojawianiem się ognisk rdzy. Wielu Polaków wybiera technorattan – elegancka linia oraz wysoka odporność na łamanie czy koślawienie sprawia, że to prawdziwy numer jeden na naszych tarasach.

 

Ochroń się przed słońcem

Jak w skuteczny sposób chronić naszą skórę przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym? Do niedawna na polskich tarasach królowały parasole przeciwsłoneczne. Niestety, dawały nam one jedynie wycinek cienia, a sam parasol musiał być stale przesuwany. Dzisiaj producenci i projektanci proponują nam lepsze rozwiązania, takie jak tarasole. Czym one są i jak odmienia wygląd naszego tarasu?

Tarasola to idealne rozwiązanie dla osób szukających funkcjonalnych produktów. Taras z zadaszeniem tego typu nie tylko zyskuje na estetyce, ale również staje się miejscem, gdzie możemy przebywać również w czasie niepogody. Zadaniem tarasoli jest chronienie nas przed silnym promieniowaniem słonecznym, ale również przed niezapowiedzianym deszczem.