Krzesła rattanowe znowu w modzie!

Szczepan Zawadzki
sierpień15/ 2019

Szukasz wyposażenia do swojego ogrodu? Może warto odejść na chwilę od technorattanowych czy metalowych mebli i skupić swoją uwagę na modelach wykonanych z naturalnych materiałów? Wyplatane z egzotycznego rattanu krzesła są niekwestionowanym hitem w starannie zaprojektowanych, stylowych przestrzeniach publicznych. Na jakie modele warto zwrócić uwagę podczas zakupów? Jaki stół stworzy z nimi zgrany duet? Sprawdź!

Krzesła rattanowe – minimalizm w naturalnym wydaniu

Krzesła rattanowe proponowane przez czołowych producentów łączą w sobie modną, oszczędną formę  z naturalnością. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się modele składające się z wyplatanego z rattanu siedziska osadzonego na metalowych nogach dodających projektowi minimalistycznego rysu i lekkości. Czołowi producenci proponują krzesła wykonane z materiału o klasycznym lub białym wykończeniu. Co ważne, krzesła rattanowe sprawdzą się nie tylko w ogrodzie, ale również stylowo urządzonym salonie, jadalni czy sypialni.

Z czym łączyć krzesła rattanowe?

Krzesła wyplatane z rattanu doskonale będą prezentować się w  towarzystwie stołu zbudowanego z naturalnego surowca, a dokładniej – drewna tekowego. Egzotyczna teczyna, w przeciwieństwie do rodzimych gatunków drzew, posiada w swoim składzie dużą ilość substancji oleistych oraz kwasu krzemowego. Specyficzny skład sprawia, że meble nie nasiąkają wodą, nie pęcznieją, nie wypaczają się z czasem, są twarde, odporne na urazy mechaniczne i czynniki zewnętrzne (promieniowanie UV, skrajne temperatury, opady, a nawet ostre środki chemiczne). Solidny, nieregularnie usłojony stół będzie solidnym wyposażeniem oraz piękną dekoracją.