Funkcjonalność mebli technorattanowych

Szczepan Zawadzki
czerwiec10/ 2019

O meblach technorattanowych mówi się wiele od lat. W ostatnim czasie projektanci mebli i producenci oferują nam zestawy technorattanowe w odświeżonej odsłonie, nawiązujące do najnowszych trendów. Wybór mebli technorattanowych z pewnością okaże się strzałem w dziesiątkę – takie komplety wspaniale ozdobią miejsce wypoczynkowe, zachwycą wykończeniem i wysoką funkcjonalnością. Jakie zestawy warto rozważyć poszukując idealnych mebli outdoorowych?

Meble technorattanowe – poznaj ich zalety

Nowoczesne meble ogrodowe z technorattanu zaskakują nie tylko swoim pięknym wyglądem, ale przede wszystkim wykonaniem i odpornością na uszkodzenia. Stelaże mebli rattanowych tworzone są z malowanego proszkowo aluminium – dzięki temu konstrukcja zabezpieczona jest przed działaniem korozji. Zastosowanie lekkiego stopu aluminium pozwoliło także na znaczne zmniejszenie wagi mebla. To szczególnie ważne, kiedy pragniemy mebel podnieść czy zmienić jego miejsce.

Technorattan jest tworzywem syntetycznym o nieporowatej strukturze. Oznacza to, że nie chłonie on brudu czy wilgoci, a czyszczenie takich powierzchni nie sprawia żadnego problemu. Jednolita struktura technorattanu sprawia, że jest on wysoce odporny na deszcze, wysokie temperatury, silne promieniowanie słoneczne czy wnikanie kurzu. Nawet po wielu latach użytkowania komplet technorattanowy będzie cieszył nasze oczy jak w dniu zakupu.

Jakie elementy zestawu wybrać?

Wybór konkretnych elementów zależy wyłącznie od naszych potrzeb i oczekiwań. Na małych balkonach i tarasach sprawdzą się klasyczne fotele czy krzesła i stolik kawowy. W obszernym ogrodzie bez trudu umieścimy sofę narożną. Możemy również wybrać leżak technorattan, który pozwoli nam relaksować się w cieniu parasola ogrodowego czy przy basenie.