Meble z technorattanu – hit tegorocznego lata

Szczepan Zawadzki
lipiec16/ 2019

Przeglądając katalogi prezentujące modne aranżacje ogrodowe, nie sposób nie zauważyć, jakie meble cieszą się największą popularnością – technorattanowe. Pomimo, że technorattan swój debiut w ogrodach ma już dawno  za sobą, jego popularność nie maleje. Wręcz przeciwnie – z roku na rok przybywa zwolenników stylowych, lekkich mebli wyplatanych z syntetycznej plecionki. Planujesz wymianę nadgryzionych zębem czasu mebli? Postaw na technorattan!

Trwałe i stylowe wyposażenie ogrodowe

Technorattan doskonale łączy w sobie naturalny wygląd z bezwzględną trwałością. Tworzywo składające się ze zwartych i nieporowatych włókien nie absorbuje wody ani zanieczyszczeń, jest odporne na uszkodzenia mechaniczne, skrajne temperatury i promieniowanie UV. Specyficzna budowa wewnętrzna sprawia, że utrzymanie mebli (nawet bardzo jasnych) w nienagannej czystości nie stanowi najmniejszego problemu. Co ważne, wyplatane z technorattanu meble są niezwykle lekkie, nie wymagają żadnej impregnacji ani stosowania zabezpieczeń poza sezonem. Ich ogromną zaletą jest nieprzeciętnie długa żywotność – według specjalistów, technorattanowe stoły czy krzesła mogą służyć nawet 20 lat, po czym mogą być poddane recyklingowi.

Meble ogrodowe wypoczynkowe – technorattan do luksusowego ogrodu

Wymieniając walory mebli z technorattanu, nie sposób nie wspomnieć o komforcie ich użytkowania. W ofercie czołowych marek znajdziesz ogromny wybór dekoracyjnych mebli, które stworzą w ogrodzie warunki godne luksusowego salonu. Na szczególną uwagę zasługują meble ogrodowe wypoczynkowe z technorattanu, które w niczym nie ustępują drogim sofom dedykowanym pokojom dziennym. Wśród kanap znajdziesz zarówno zgrabne sofy na małe taras, jak i duże, rozłożyste narożniki o modułowej konstrukcji.