Ekskluzywne parasole ogrodowe blisko domu

Szczepan Zawadzki
wrzesień26/ 2019

Jak spędzić upalne popołudnie z dala od trosk i zmartwień? Najlepszym rozwiązaniem jest zwrócenie się w stronę natury. posiadacze ogrodów i tarasów maja ułatwione zadanie – wystarczy kilka elementów, aby zwykłą przestrzeń przydomową zmienić nie do poznania. Jak zaprojektować dla siebie miejsce, w którym będziemy się relaksować i odpoczywać?

Funkcjonalny taras – czy wiesz, jak może Ci posłużyć?

Tarasy to miejsca niezwykle funkcjonalne. Przede wszystkim możemy zaprojektować w nich naszą własną oazę spokoju i wypoczynku. Wystarczy niewielki stolik kawowy i fotel! Dobrym rozwiązaniem może być również kupno leżanki ogrodowej z regulowanym zagłówkiem. Nasz taras może być także miejscem spotkań w gronie bliskich – stawiając tam stół jadalny i wygodne krzesła każdego dnia możemy podawać pyszne posiłki czy organizować grilla. Taras może też stać się scenerią dla romantycznych spotkań we dwoje. Możliwości jest naprawdę wiele.

Ochrona przed słońcem – wybieramy parasol ogrodowy

Meble to nie jedyne, co okaże się niezbędne na naszym tarasie. Ekskluzywne parasole ogrodowe pozwolą na uzupełnienie przestrzeni, nadanie jej estetycznego wyglądu. Co jednak najważniejsze: parasol sprawi, że nie będziemy już musieli przejmować się silnym promieniowaniem słonecznym. Nowoczesne parasole konstruowane są w taki sposób, aby skutecznie chronić przed słońcem, zapewniać komfortowy cień.

Jak konstruowane są obecnie parasole ogrodowe? Ich stelaże tworzy się z aluminium malowanego proszkowo – to pozwala na ich zabezpieczenie przed działaniem wilgoci i pojawianiem się rdzy. Stelaże osadzane są na ruchomych stopach – pozwala to na rotowanie parasola dookoła własnej osi. Czasze parasoli projektowane są w taki sposób, aby skutecznie zacieniać przestrzeń wypoczynkową. Czasze tworzone są z tkanin poliestrowych z powłoką z poliuretanu – takie połączenie sprawia, że tkanina jest wysoce odporna na wnikanie kurzu, działanie wilgoci i promieniowanie UV.

nesa.org https://www.tvsudecka.pl/publikacje/28703 teachers.org