Odzież medyczna specjalnego przeznaczenia

Szczepan Zawadzki
grudzień02/ 2021

Wygoda i komfort podczas wykonywania obowiązków służbowych to podstawa w wielu zawodach. Jednym z nich jest służba zdrowia. Codzienna praca, nawet podczas kilkugodzinnych dyżurów, musi odbywać się w komfortowych warunkach. Jaka odzież rekomendowana jest do pracy w szpitalach czy w przychodniach? Jakie warunki musi spełniać taka odzież?

Ubrania dopasowane do potrzeb

Podczas pracy medyka konieczna jest wygoda – wybrana odzież musy być jednocześnie trwała, przewiewna i miła w dotyku. W tym celu wykorzystywane są tkaniny łączone, w których stosowane są włókna zarówno syntetyczne, jak i naturalne. Koszulki i bluzy z bawełny i elastanu to najchętniej wybierane produkty: bawełna sprawia, że tkanina doskonale przepuszcza powietrze i pozwala na wentylowanie skóry, elastan zapewnia odpowiednią rozciągliwość tkaniny i odprowadza wilgoć na zewnątrz. Elastan i poliester sprawiają również, że tkanina jest milsza w dotyku i jednocześnie bardziej wytrzymała. Trwałość ma olbrzymie znaczenie – ubrania dla medyków są często prane i wymagają czyszczenia w wysokich temperaturach. Odpowiednie tkaniny nie zejdą się po takim czyszczeniu i zachowają swój oryginalny kolor. Wysokiej jakości koszulki i fartuchy o powyższych parametrach zapewni Iguanamed odzież medyczna.

Obuwie dla medyka

Nie bez znaczenia jest również odpowiednie obuwie – podczas pracy na oddziałach warto mieć na nogach buty, które wspomogą komfort, nie pozwolą na zmęczenie stóp. Świetnym przykładem są chodaki medyczne, wykonane w większości z naturalnych materiałów. Cholewka takiego buta to skóra naturalna, która pozwala na wentylowanie skóry. W podeszwie buta znajduje się sprężyna amortyzująca, pozwalająca na zagwarantowanie wysokiego komfortu chodu oraz minimalizująca mikro wstrząsy podczas chodzenia.