Ekologia na wyciągnięcie ręki!

Szczepan Zawadzki
marzec16/ 2018

Ekologiczne życie jest dzisiaj dla wielu normą – unikamy plastikowych reklamówek, segregujemy śmieci, wnikliwie czytamy etykiety kupowanych produktów spożywczych. Okazuje się, że działań proekologicznych może być naprawdę więcej – wśród nich wiele bardzo prozaicznych. Co warto wprowadzić w życie?

Torby papierowe nie tylko na zakupy!

Papierowe torby wykorzystywane są przez nas przede wszystkim jako pakunki na zakupy. Producenci tacy jak induplo.pl dbają o to, aby wykonywane były one z grubego papieru, odpowiednio sklejonego i odpornego na niewielkie uszkodzenia. Papierowe torby są także chętnie wykorzystywane jako… opakowanie na prezenty! Pomimo swojej surowości nawiązują one do natury i doskonale wyglądają ozdobione prostymi elementami: n. gałązką świerka, zasuszonymi kwiatami czy po prostu wstążką.

Papierowe torby są znacznie bardziej ekologiczne od toreb wykonywanych z plastiku czy lakierowanych. I co najważniejsze: są to torby wielokrotnego użytku!

Ekologia w domu – postaw na nowoczesne rozwiązania!

W poszukiwaniu interesujących rozwiązań do domu z pewnością każdy z nas natknął się na reklamy paneli słonecznych. Instalowane na dachach urządzenia pozwalają na ogrzewanie wody użytkowej bez konieczności marnowania energii. Poza samymi panelami warto również zainteresować się przydomowymi oczyszczalniami ścieków.