Biegnij po zdrowie i zgrabną sylwetkę

Biegnij po zdrowie i zgrabną sylwetkę
Szczepan Zawadzki
lipiec25/ 2017

Wiele osób nie mogło wyobrazić sobie początku, ale kiedy tylko zaczęli biegać szybko wkręcili się w to na dobre, bo bieganie dla początkujących, ale również dla tych bardziej zaawansowanych jest przede wszystkim przyjemnością. Warto czerpać z niej pełnymi garściami.

Zdrowe bieganie to podstawa

Jak odnieść sukces w tej dziedzinie? Po pierwsze trzeba się ruszyć z fotela/kanapy/ krzesła i po prostu zacząć. Początki mogą nie być łatwe, ale jeżeli zachowamy kilka najważniejszych zasad, to z pewnością nam się uda. Przede wszystkim trzeba zdać sobie sprawę z tego co daje bieganie, bo daje bardzo wiele, tylko nie zawsze i nie wszyscy o tym wiedzą. Bieganie dla początkujących to również taki plus, że nie wymaga ono żadnego skomplikowanych zabiegów ani sprzętu. Podstawą tutaj są wygodne buty, które mają dać komfort, a zanim ruszymy w pierwszą trasę lepiej pomyśleć też o solidnej rozgrzewce. Trzeba też zastanowić się, kiedy będziemy mieli najlepsze warunki do biegania, rano, popołudniu czy może wieczorem? Jest to sprawa bardzo indywidualna. Jak często warto biegać? Wcale nie codziennie, ponieważ można się przetrenować.zdrowe bieganie to treningi trzy razy w tygodniu, a na początek lepiej nie wyznaczać sobie morderczo długich tras.

Pomyśl, co daje bieganie!

Na pytanie co daje bieganie każdy biegacz z pewnością ma swoją odpowiedź. Obok zdrowia fizycznego bowiem istnieje bardzo duża zależność jeżeli chodzi o bieganie a odchudzanie, ale to nie wszystko. Poprawia się bowiem również samopoczucie, jest to wspaniały sposób na walkę ze stresem, na to, aby zapomnieć o obowiązkach życia codziennego i po prostu wyłączyć się na jakiś czas, nie myśleć o tym, co trzeba zrobić i tym podobnych. Poza tym bieganie dla początkujących i nie tylko to fantastyczny sposób na podreperowanie swojego zdrowia. Po pierwsze dzięki bieganiu można znacznie zwiększyć wydolność swojego organizmu, znacznie obniża się nasze tętno spoczynkowe. Przy regularnych treningach można również zauważyć obniżenie złego cholesterolu, a także lepsza kondycję pracy serca i całego organizmu. Zwiększa się również pojemność płuc, więc zazwyczaj żadna zadyszka nam nie grozi.

Pal kalorie i zrzucaj zbędne kilogramy

Oczywiście zachodzi też duża zależność pomiędzy takimi elementami jak bieganie a odchudzanie, ponieważ systematyczne uprawianie aktywności fizycznej, połączone z odpowiednią dietą zawsze przynosi korzyści w postaci zmniejszenia wagi. Bieganie minimum trzy razy w tygodniu, po godzinie, bo tak zazwyczaj większość osób rozkłada sobie bieganie, daje niesamowite efekty, ponieważ nie tylko palimy kalorie, ale również ciało ujędrnia się i po prostu wygląda znacznie lepiej. Nie zawsze widzimy od razy spadek wagi, ale spodnie są jednak luźniejsze. Jeżeli chodzi o bieganie kalorie spalane są bardzo szybko, ale żelazną zasada jest tutaj to, aby utrzymywać mniej więcej stały puls podczas wysiłku. Chociaż nie brakuje też osób, które wychodzą z założenia, że biegać należy dla przyjemności, a wówczas bieganie a odchudzanie daje niesamowite efekty.

Tagi: ,
https://www.tvsudecka.pl/publikacje/28703 nesa.org am-browser.net