Dwa materace małe czy jeden duży?

Szczepan Zawadzki
grudzień19/ 2018

Bardzo częstym dylematem, jaki pojawia się przy okazji wyboru materacy do łóżka dwuosobowego, jest to czy wybrać jeden duży, czy dwa małe. Dylemat ten z pozoru błahy ma jednak duży wpływ na komfort naszego spania i w bardzo dużym stopniu wpływa na to, czy odpowiednio zregenerujemy się w nocy. Poniżej przedstawiamy odpowiedź na pytanie, jakie opcje wybrać i dlaczego.

Jeden duży czy dwa małe?

 

Głównym powodem, dla którego powinniśmy zdecydować się na wybór dwóch materacy, jest inna waga użytkowników. Jeśli jest ona znacząca, jeden uniwersalny materac dla jednej z osób będzie odpowiedni, a dla drugiej zbyt twardy lub zbyt miękki. Różnica w wadze jest z pozoru błaha, lecz podczas dłuższego użytkowania może dać o sobie znać. Te same sprężyny umieszczone na całym jednym dużym materacu będą inaczej podpierać pierwszą a inaczej drugą osobę. Przed zakupem uniwersalnego materaca warto sprawdzić zakres obciążenia. Jeśli obie osoby nie mieszczą się na nim, warto rozważyć opcję dwóch oddzielnych materacy.

O czym pamiętać?

 

Bardzo istotną i ważną kwestią jest to, że przy wyborze dwóch różnych materacy o dwóch różnych stopniach twardości na łączeniach materacy uświadczymy strefy mniejszej twardości. Warto wziąć to pod uwagę, gdy śpimy w różnych pozycjach, a nie standardowej na środku każdego pojedynczego materaca. Standardowy materac 100×200 cm może być zatem utrudnieniem. Przy wyborze dwóch materacy powinniśmy również wybierać dokładnie taki sam rozmiar oraz wysokość. Będzie to bardzo pomocne, jeśli zdecydujemy się na dwa oddzielne materace.

 

am-browser.net https://www.tvsudecka.pl/publikacje/28703 teachers.org