Dwa materace małe czy jeden duży?

Szczepan Zawadzki
grudzień19/ 2018

Bardzo częstym dylematem, jaki pojawia się przy okazji wyboru materacy do łóżka dwuosobowego, jest to czy wybrać jeden duży, czy dwa małe. Dylemat ten z pozoru błahy ma jednak duży wpływ na komfort naszego spania i w bardzo dużym stopniu wpływa na to, czy odpowiednio zregenerujemy się w nocy. Poniżej przedstawiamy odpowiedź na pytanie, jakie opcje wybrać i dlaczego.

Jeden duży czy dwa małe?

 

Głównym powodem, dla którego powinniśmy zdecydować się na wybór dwóch materacy, jest inna waga użytkowników. Jeśli jest ona znacząca, jeden uniwersalny materac dla jednej z osób będzie odpowiedni, a dla drugiej zbyt twardy lub zbyt miękki. Różnica w wadze jest z pozoru błaha, lecz podczas dłuższego użytkowania może dać o sobie znać. Te same sprężyny umieszczone na całym jednym dużym materacu będą inaczej podpierać pierwszą a inaczej drugą osobę. Przed zakupem uniwersalnego materaca warto sprawdzić zakres obciążenia. Jeśli obie osoby nie mieszczą się na nim, warto rozważyć opcję dwóch oddzielnych materacy.

O czym pamiętać?

 

Bardzo istotną i ważną kwestią jest to, że przy wyborze dwóch różnych materacy o dwóch różnych stopniach twardości na łączeniach materacy uświadczymy strefy mniejszej twardości. Warto wziąć to pod uwagę, gdy śpimy w różnych pozycjach, a nie standardowej na środku każdego pojedynczego materaca. Standardowy materac 100×200 cm może być zatem utrudnieniem. Przy wyborze dwóch materacy powinniśmy również wybierać dokładnie taki sam rozmiar oraz wysokość. Będzie to bardzo pomocne, jeśli zdecydujemy się na dwa oddzielne materace.