Jak przyspieszyć opalanie?

Jak przyspieszyć opalanie?
Szczepan Zawadzki
sierpień24/ 2017

Lato jest dla nas bardzo szczególną porą roku. Wówczas to możemy zrelaksować się oraz w pełni korzystać z dobrodziejstw tej niesamowitej pory roku, do których na pewno należy ciepło, ładna pogoda czy słońce. A wraz ze słońcem…

Brąz – któż go nie lubi?

Wraz ze słońcem przychodzi opalenizna. Ładny, lekko brązowy kolor jest pożądany przez wielu z nas. Kojarzy się nam bowiem ze zdrowiem, aktywnością fizyczną. Poza tym złocisty kolor skóry sprawia, że pasują do nas nowe odcienie, możemy się zatem cieszyć innymi nieco ubraniami. Podsumowując – większość z nas chciałaby się choć trochę opalić. Jednakże…

Letnie problemy

Niestety nie każdy z nas, nie wszędzie i nie zawsze może cieszyć się słońcem. Dlaczego? Przede wszystkim bywają lata, w których to za dużo słońca niestety nie ma. Ponadto część z nas może pozwolić sobie jedynie na bardzo krótki urlop i niestety nie zawsze trafimy wówczas na ładną pogodę. Ponadto czasami w ogóle nie możemy wziąć urlopu latem. W tych wszystkich sytuacjach przydałby się jakiś sposób na to, jak przyspieszyć opalanie?

Opalenizna – szybko i łatwo

Czy jest taki sposób? Oczywiście! Jak przyspieszyć opalanie? To dzisiaj banalne pytanie. Na rynku spotkamy bowiem przeróżnego typu przyspieszacze opalania. Co one robią? Otóż są to preparaty, które, jak sama nazwa wskazuje, przyspieszają proces opalania się. Czy warto w nie inwestować?

Zalety przyspieszaczy opalania

Zdecydowanie tak, jeśli chcemy uzyskać ładną opaleniznę w stosunkowo krótkim czasie. Przede wszystkim należy, że przyspieszacze opalania to preparaty całkowicie bezpieczne, odpowiednio przetestowane i posiadające niezbędne certyfikaty. Co więcej – umożliwiają one uzyskanie ładnego koloru skóry bez konieczności wystawiania jej na wielogodzinne działanie promieni słonecznych Dzięki temu nawet zapobiegamy powstawaniu wielu chorób skóry.

Olejek do opalania – produkt roku

Oczywiście przyspieszacze opalania mogą występować w różnych postaciach. Może to być spray albo tabletki, jednak dość dużą popularnością cieszy się olejek do opalania. Jak go stosować? Wystarczy położyć cienką warstwę na skórze i poczekać, aż się wchłonie. Przyspieszacze działają poprzez pobudzenie melaniny, czyli ciemnego barwnika w skórze.

Ostrożność – jak zawsze

Pamiętajmy jednak, że jak w przypadku każdego kosmetyku, także i tu należy zachować umiar i ostrożność. Stosujmy go zatem jedynie tak często i w taki sposób, w jaki zostało to dokładnie opisane na opakowaniu. W razie wystąpienia jakiejś alergii czy innych problemów, przerwijmy koniecznie stosowanie specyfiku!