Duży parasol ogrodowy – zadbaj o swój komfort latem

Szczepan Zawadzki
czerwiec06/ 2019

Komfortowe miejsce wypoczynkowe w ogrodzie z pewnością stanie się naszą oazą spokoju, o ile tylko w sposób odpowiedni je wyposażymy. Wybierając nowoczesne meble ogrodowe oraz liczne dodatki możemy bez trudu zaaranżować miejsce, z którego z chęcią korzystać będzie cała rodzina. Jakie rozwiązania wziąć pod uwagę, aby mieć pewność ich wysokiej trwałości?

W poszukiwaniu skutecznej ochrony przed słońcem

Wielogodzinne przesiadywanie w ogrodzie czy na tarasie to sama przyjemność. Musimy być jednak świadomi tego, że silne promieniowanie UV może z czasem powodować poparzenia słoneczne. By móc chronić się w cieniu w czasie lata i zabezpieczyć się przed słońcem warto wybrać duży parasol ogrodowy, który nie tylko wpłynie na nasza wygodę, ale i niebagatelnie odmieni przestrzeń wokół nas.

Jaki parasol ogrodowy wybrać?

Różnorodność modeli parasoli ogrodowych sprawia, że już po kilku godzinach zapoznawania się z dostępnymi modelami sprawia, że czujemy się skołowani. Warto przed zakupem zastanowić się, jakie są nasze oczekiwania. Czy parasol ma stać na tarasie czy balkonie? A może w przyszłości zamierzamy wkopać go w ziemię w ogrodzie? Szukając idealnego parasola zwracajmy uwagę na materiały: powinny być one wysoce odporne na zmienne warunki atmosferyczne, wnikanie kurzu, wilgoci.

Nowoczesne parasole ogrodowe tworzone są na stelażach z aluminium malowanego proszkowo. Zastosowanie takiej technologii pozwoliło na wyeliminowanie ryzyka pojawiania się rdzy. Stelaże umieszcza się na ruchomej stopie, przez co możliwe jest rotowanie parasola o 360 stopni. Czasze parasoli tworzone są z wysokiej jakości tkanin o właściwościach wodoodpornych. Parasol może zostać ustawiony na klasycznej podstawie, podstawie wyposażonej w niewielkie kółka, jak również na podstawie z włókna węglowego, która dedykowana jest do wkopania w ziemię.