Zaplanuj dokładnie swoją wycieczkę

Szczepan Zawadzki
luty25/ 2018

Planowanie jest elementem zapewniającym powodzenie oraz sukces każdego wyjazdu, nawet, jeśli w planach jest jedynie skromny weekend w górach. Nie ma większego znaczenia, kto tam pojedzie, ani czym tam dojedziecie, najważniejsze będzie opracowanie planu, gwarantującego, że nic nie popsuje wam chwil spędzonych razem.

O czym koniecznie trzeba pamiętać?

Głównie o tym, że góry to góry, więc nawet prognozy pogody trzeba traktować z lekkim przymrużeniem oka. Pogoda w górach zmienia się bardzo dynamicznie, dlatego warto zaopatrzyć się w plan awaryjny – listę rzeczy czy obiektów, które można zrobić/odwiedzić/zobaczyć, kiedy warunki atmosferyczne nie będą pozwalały na przykład na skorzystanie ze stoku narciarskiego czy piesze wędrówki. Warto, żeby każdy wybrał jedną rzecz, którą koniecznie chce zobaczyć z innymi. To pomaga zacieśniać więzy.

Noclegi Karpacz – również bardzo ważny element

Prawie tak samo ważny, jak wszystkie atrakcje, jakie są w planach, jest sam nocleg i jego wybranie. Musi pasować wszystkim i spełniać podstawowe kryteria, a czasem zapewniać również rozrywkę w najbardziej podbramkowych sytuacjach. Takie są właśnie pensjonaty w Karkonoszach – przygotowane na każdą sytuację, zawsze z otwartymi ramionami witające swoich gości.