Dzbanki filtrujące są bardzo korzystnymi elementami wyposażenia domowego, które pozwalają na zaoszczędzenie sporej ilości pieniędzy. Jego zadaniem jest odpowiednia filtracja wody kranowej, która uzdatnia ją do picia poprawiając jej wewnętrzne parametry. Jak dzbanki filtrujące dokładnie działają i jakie mają zalety?
Dzbanki filtrujące – zasada stosowania i najważniejsze zalety
Dzbanki filtrujące kształtem przypominają tradycyjne dzbanki do nalewania wody. Jednak posiadają one specjalną budowę, która umożliwia sprawne filtrowanie wody. Na zewnątrz posiada ona dwa wloty. Jeden przeznaczony jest do wylewania przefiltrowanej wody, a drugi do wlewania wody kranowej. Na początku wlana woda kranowa trafia do zbiornika pierwszego. Pod nim znajduje się otwór, do którego umieszcza się filtr mający za zadanie usunąć konkretne zanieczyszczenia znajdujące się w wodzie kranowej. Po uzupełnieniu zbiornika pierwszego do pełnia należy odczekać kilka minut, aż przefiltrowana woda spłynie do zbiornika numer 2.
W zbiorniku drugim przetrzymywana jest przefiltrowana woda. Teraz wystarczy tylko przechylić dzbanek filtrujący i nalać wody do szklanki ciesząc się jej smakiem. Użytkownicy, którzy posiadają dzbanki filtrujące cenią sobie jakość wody jednogłośnie stwierdzając, że posiada ona lepszy smak. Jest to związane z filtrem do wody, który pochłania wiele zanieczyszczeń pogarszających jakość wody. Najlepszym przykładem jest chlor, który sprawia, że woda nie tylko smakuje gorzej, ale również nie pachnie zbyt zachęcająco. Dodatkowo filtr oczyszcza również wodę z metali ciężkich, zanieczyszczeń mechanicznych jak pyły czy też z pestycydów.
Dzbanki filtrujące wodę – spora oszczędność pieniędzy
Dzbanki filtrujące wodę potrafią zaoszczędzić naprawdę sporą ilość pieniędzy. Woda butelkowana jest w dzisiejszych czasach bardzo droga, a filtry pozwalają na oczyszczenie naprawdę sporej ilości wody. Dlatego stosując dzbanki filtrujące wodę można zaoszczędzić nawet setki złotych na miesiąc.