Zmarszczki i brak elastyczności skóry to powszechne problemy kobiet po 30. roku życia. Dzisiaj jednak nie musimy wstydzić się wyglądu naszej twarzy – odpowiednie zabiegi i kuracje sprawią, że skóra nabierze jędrności, elastyczności, stanie się na powrót naprężona. Jak to możliwe?
Botoks – odejmij sobie kilka lat!
W Polsce od lat funkcjonują kliniki medycyny estetycznej – zabiegi w nich oferowane mają za zadanie przywrócić naszej skórze młodość i elastyczność. Czy są one bezpieczne? Specjaliści przekonują, że tak!
Jedną z najchętniej wykorzystywanych substancji w medycynie estetycznej jest toksyna botulinowa, czyli botoks. Dobre działanie botoksu wykorzystywane było początkowo w neurologii czy okulistyce, szybko jednak okazało się, że ta substancja może mieć znacznie większe zastosowanie. Działanie botoksu polega na upośledzaniu funkcji przewodzenia impulsów nerwowych pomiędzy konkretnymi włóknami mięśniowymi – skóra staje się w tym miejscu gładsza, bardziej zrelaksowana. Przy użyciu botoksu możemy zlikwidować tzw. „kurze łapki”, zmarszczki poprzeczne na czole, na szyi, podnieść opadające kąciki ust. Efekty działania botoksu utrzymują się ok. 6 miesięcy – po tym czasie działanie toksyny słabnie, a sam zabieg można powtórzyć.
Kwas hialuronowy to drugi, chętnie wykorzystywany preparat w gabinetach medycyny estetycznej. Pozwala on na znaczne spłycenie zmarszczek, ale również na konturowanie i wypełnianie ust, poprawianie owalu twarzy. Wykorzystywany kwas hialuronowy jest bezpieczny dla naszego zdrowia, nie powoduje alergii, a efekty jego zastosowania utrzymują się od 9 do 12 miesięcy. Więcej informacji o obu substancjach znaleźć można na stronie karolinakusnierz.pl.
Kto może skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej?
Zasadniczo każda osoba, która ukończyła 18. rok życia. Przed zabiegiem lekarz prowadzący przeprowadzi z nami krótki wywiad zdrowotny, podczas którego zapyta o nasze samopoczucie, przebyte choroby oraz opowie o przeciwwskazaniach.