Z rodziną w góry, czyli Rossignol dla każdego

Szczepan Zawadzki
sierpień14/ 2019

Rossignol to jedna z niewielu marek, która może pochwalić się całą gamą niesamowitych produktów narciarskich. Oczywiście główną rolę odgrywają tutaj narty, które – w poniższym artykule – spróbujemy przypisać do określonych członków rodziny. Ot taki typowy, rodzinny wyjazd na narty.

Coś dla taty?

Narty Rossignol dla taty to cała gama produktów, przeznaczonych zarówno dla mężczyzn kochających wyzwania, jak również wyścigi czy dużą dawkę adrenaliny. W ofercie firmy nie brakuje typowych konstrukcji typu freeride, jak również rozwiązań dedykowanych osobom, które uwielbiają się ścigać. Wybór jest naprawdę ogromny. Poniżej kilka przykładowych modeli, które wpisują się w ten trend.

Rossignol Hero Elite LT/ST to propozycja dla facetów lubiących duże prędkości. Oznaczenia LT lub ST oznaczają długi (long) lub krótki (short) skręt. Narty te charakteryzują się wytrzymałą konstrukcją i dość wąską talią. Dzięki temu redukują one opory tarcia, co z kolei wpływa na zwiększenie prędkości przejazdu. Sprzęt ten sprawdzi się głównie na utwardzonej powierzchni, w przeciwieństwie do np. Rossignol Experience 84.

Ciekawa propozycja dla mamy

W ofercie nart Rossignol dla Pań (w tym przypadku dla mam), warto zaproponować serię Rossignol Famous. Jest ona skierowana w zasadzie do wszystkich Pań. W zależności od oznaczenia narty, jest ona dopasowana do określonych umiejętności narciarki. Serię Famous numeruje się od „dwójki” aż po „dziesiątkę”. Pierwsza grupa nart skierowana jest do początkujących a ostatnia, do najbardziej wymagających,

Przykładowo narty Rossignol Famous 2 sprawdzą się w przypadku Pań rozpoczynających swoją narciarską przygodę. Są one bardzo wygodne w prowadzeniu i dostosowane do mało wymagających stoków. Następnym krokiem powinny być „szóstki”. Wprowadzają one elementy drapieżnej jazdy po bardziej wymagającym terenie. Z kolei „dziesiątki” to narty pod typowy freeride.

Narty dla dziecka. Co wybrać?

Narty Rossingol Experience Junior to z kolei propozycja dla małych narciarzy. Mają one charakter uniwersalny i sprawdzą się na każdym rodzaju nawierzchni. Wszystko dzięki odpowiedniej jakości rdzeniom, które doskonale kompensują drgania i korzystnie wpływają na balans masy podczas jazdy.

Podsumowując – w przypadku marki Rossignol narty można dobrać do każdych warunków jazdy, niezależnie czy mamy do czynienia z trudnym, czy łagodnym terenem. Co równie istotne, można je też dopasować do potrzeb wybranych członków całej rodziny.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://agasport.com.pl/narty-cat-2 – narty rossignol