Wybieramy odzież i narty – czyli zakupowy dylemat narciarza

Szczepan Zawadzki
październik11/ 2018

Wybór narciarstwa, jako dyscypliny zimowej uprawianej rekreacyjnie, bądź zawodowo nierozerwalnie połączony jest z koniecznością inwestowania niemałych pieniędzy. Tylko od indywidualnych preferencji narciarza zależeć będzie kwota wydanych środków. Przy tym wszystkim nie należy zapominać, iż wyposażenie dobrej marki to gwarancja bezpieczeństwa i wysokiej jakości.

Po pierwsze odzież adekwatna do pogodowych warunków

Konieczną inwestycją każdego narciarza będzie odpowiednio dedykowana odzież przystosowana strukturalnie do warunków zimowych. Podstawą ubioru jest bielizna termoaktywna (nie termiczna), która będzie posiadała zdolność do odprowadzania wilgoci. To arcyważna kwestia ponieważ pot w warunkach wysokórskiej zimy może stanowić niebezpieczeństwo wyziębienia w okresie zjazdowej stagnacji. Bielizna powinna być odpowiednio dopasowana do ciała tak, aby perfekcyjnie współgrała z ubraniem narciarskim. Bardzo ważnym aspektem ubioru jest stosowanie odzieży na tzw. „cebulkę”. Zapewni to uniwersalność podczas zjazdu w różnych warunkach pogodowych. Bluza z materiałów syntetycznych powinna leżeć wygodnie na ciele oraz zakrywać tułów i ramiona. Zewnętrzną warstwę pełnić powinna kurtka narciarska, która zapewni komfort, ciepło oraz nieprzemakalność.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.agasport.com.pl/narty-cat-2

Kominiarka narciarska będzie stanowiła ochronę twarzy podczas zjazdu w najbardziej ekstremalnych warunkach klimatycznych. Para dobrych skarpet zapewnia idealne dopasowanie do butów oraz powinna cechować się szybkim tempem schnięcia. Kompletnie nie zwracaj uwagi na tanie rękawice. Dłonie są bardzo mocno narażone na wyziębienie, dlatego nieprzemakalność oraz odprowadzanie ciepła to cechy konieczne w przypadku dobrych rękawic.

Wyposażenie – co warto wiedzieć z zakresu doboru nart?

Mówiąc o wyposażeniu narciarza, nie sposób nie rozpocząć od nart. Popularne „dwie deski” są podstawą, jednak duża ich różnorodność może wprawić laika w zakłopotanie. Wybór zależny jest od typu zjazdu, jakim kupujący będzie zainteresowany. Najlepszą opcją dla początkującego narciarza będą uniwersalne narty Rossignol. Ten wybór, oprócz trwałości, zagwarantuje jakość formowaną przez największe gwiazdy sportów zimowych. Doświadczeni narciarze również skorzystają na wszechstronności, zapewnionej przez narty Rossignol. Ogrom modeli dostępnych pod konkretne kategorie zjazdowe zapewni możliwość idealnego dopasowania do spersonalizowanych potrzeb. Możliwość zjazdu po utwardzonej nawierzchni, a z drugiej strony wybór trasy okrytej dziewiczym puchem, wymaga doboru różnego typu nart. Stopień zaawansowania