Dobór wanny do stylu łazienki

Szczepan Zawadzki
styczeń22/ 2021

Nowoczesne aranżacje łazienkowe nawiązują do różnych stylów urządzania wnętrz. Te najpopularniejsze łączą w sobie modny design, wysokiej jakości materiały i sprzęty oraz gust właściciela. Wanna prostokątna sprawdzi się w co najmniej kilku stylach. Warto przyjrzeć się im nieco bliżej.

Minimalizm, czyli bez zbędnych ozdób

W wystroju prostym acz gustownym lubują się osoby, które zwracają uwagę na jakość w urządzaniu wnętrz. Prostota wymaga najwyższej uważności w doborze (niewielu przecież) urządzeń, mebli itp. Prostota sprawdza się w wystroju wnętrza wtedy, gdy pragnie się łatwości utrzymania w porządku, ładzie i czystości. W wystroju dominują linie proste, cienkie ramy, szuflady bez uchwytów i ozdób. Wanna nie tylko może, a wręcz powinna być prostokątna. Tak dopasowana wanna nie tylko będzie w zgodzie z aranżacją wnętrza, lecz także pozwoli na uniknięcie zbędnych półek dzięki szerokiemu i dostępnemu brzegowi. Wszak to idealne miejsce do odłożenia przyborów kąpielowych. Wanny prostokątne łatwo zabudować panelami, które wpiszą się zarówno w kolory, jak i wzory w preferowanej tonacji.Do wanny prostokątnej warto wybrać baterię, która jest w prostej, niebanalnej formie, można z powodzeniem postawić na kąty proste i rozwiązania geometryczne.

Styl skandynawski czyli bliżej natury

Styl skandynawski cechuje się połączeniem harmonii przyrody i użyteczności. Ważnymi materiałami często używanymi w komponowaniu w tym stylu drewno, kamień oraz wiklina. Jeśli chodzi o wystrój wnętrza, to prostota i naturalizm dominują we wspomnianym stylu. Kolory i wzory z zasady powinny być blisko naturalnych domów z dalekiej północy, jednak stwarzać ciepły, przytulny nastrój. Wanna prostokątna doskonale wpasuje się w styl skandynawski, szczególnie w połączeniu z drewnianymi lub imitującymi drewno ściankami zewnętrznymi. Warto zauważyć, że styl skandynawski stawia na rozwiązania ekologiczne. Zamontowanie ścianek i prysznica nad wanną pozwoli na wykorzystywanie jej jako kabiny prysznicowej, dzięki czemu możliwe stanie się realne oszczędzanie zasobów wody. Wanny prostokątne są wręcz idealne do tego typu hybrydowych rozwiązań. Ciekawym uzupełnieniem aranżacji będą płytki z naturalnego kamienia bądź piaskowca.

Industrialny wystrój z wanną

Linie proste są dobrze postrzegane w stylu industrialnym, który wywodzi się z urządzania przestrzennych loftów. Elementy tego stylu można zastosować także w mniejszych wymiarowo łazienkach. Należy zatem zwrócić szczególna uwagę na kontrasty. Tradycyjna biel wnętrza wanny może zostać złamana czernią płytek położonych na bokach. Można także skorzystać z chromowanych baterii, które powinny dobrze koegzystować z wanną. Dla większej ekstrawagancji można wprowadzić elementy nieheblowanego drewna lub odkrytego, surowego betonu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://1lazienka.pl/category/wanny-prostokatne.