Tarasola czy parasol?

Szczepan Zawadzki
wrzesień20/ 2018

Wybranie odpowiedniego zadaszenia na naszym tarasie nie jest dzisiaj sprawą łatwą – poza klasycznymi parasolami przeciwsłonecznymi możemy wybierać również tarasole, które coraz częściej widać w polskiej przestrzeni architektonicznej. Które z tych rozwiązań okaże się lepsze? Oto kilka wskazówek!

Nowoczesne parasole dostosowane do potrzeb kupujących

Z roku na rok wzrasta sprzedaż nowoczesnych parasoli ogrodowych. Dzisiaj znacząco różnią się one od produktów oferowanych 10-15 lat temu. Parasole topowych marek posiadają stelaże tworzone z aluminiowych elementów. Zastosowanie tego metalu oraz domieszek pozwoliło na uzyskanie trwałej, ale i nie ciężkiej konstrukcji, którą w prosty sposób możemy przesuwać. Parasole, ze względu na swoją konstrukcję, możemy podzielić na modele z nogą centralną oraz boczną. W zależności od modelu baldachim parasola będzie rotował w innych płaszczyznach.

Parasole ogrodowe mogą być kotwione w ziemi lub też umieszczane na ruchomych platformach. W przypadku drugiego rozwiązania pozwoli to na łatwe przemieszczanie parasola z miejsca na miejsce, bez konieczności podnoszenia go.

 

A może tarasola?

Tarasole cieszą się coraz większym zainteresowaniem ze strony polskich klientów. Wszystko za sprawą innowacyjnej budowy oraz możliwości wykorzystywania konstrukcji również w okresie wczesnej wiosny czy jesienią. Tarasole tworzone są z konstrukcji opartych na aluminiowych profilach – są one zabezpieczone przed działaniem wilgoci i wnikaniem rdzy. Na stronie tarasola.pl znajdziemy wiele interesujących przykładów takich konstrukcji, również wspaniale imitujących drewno.

Tarasole posiadają automatycznie rozkładane baldachimy – są one sterowane za pomocą dedykowanych pilotów. Istotne jest także to, że tkanina baldachimu jest wysoce odporna na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie, wnikanie brudu, działanie wilgoci.