Pergola ogrodowa – prosty sposób na piękny ogród

Szczepan Zawadzki
lipiec09/ 2019

Wypoczynek w ogrodzie coraz częściej zastępuje nam daleki wyjazdy czy weekendy za miastem. Zamiast gorączkowo pakować samochód wystarczy wyjść na ogród i cieszyć się wspaniałą pogodą. Jak stworzyć zadbany ogród z miejscem wypoczynkowym, z którego korzystać będą wszyscy domownicy? To nie takie trudne!

Meble i dodatki

Wybór mebli outdoorowych może zająć nam nieco czasu. Producenci oddają w nasze ręce tysiące kolekcji, w których uwagę zwracają elementy modułowe, leżanki technorattanowe czy wiszące fotele w formie kokonów. Wszystkie one zapewnią nam wysoki poziom komfortu w ogrodzie i na tarasie.

Zadaszenie miejsca wypoczynkowego

By w sposób bezpieczny móc korzystać z odpoczynku w ogrodzie koniecznie powinniśmy pomyśleć o odpowiednim zadaszeniu. Wykorzystywane do niedawna parasole ogrodowe wymagały ciągłej regulacji, przez co coraz większa rzesza klientów zaczęła wybierać pergole. Piękna pergola ogrodowa to interesująca alternatywa, szczególnie kiedy pragniemy stworzyć nietuzinkowy kącik wypoczynkowy.

Czym zaskoczy nas pergola?

Nowoczesne pergole ogrodowe zaskakują nie tylko wyglądem, ale i funkcjonalnością. Konstrukcja wznoszona jest na aluminiowych profilach o antykorozyjnej strukturze. Dzięki temu całość zabezpieczona jest przed wilgocią i pojawianiem się rdzy. Kolor konstrukcji może wybrać klient wykorzystując szeroką paletę klasycznych barw i kolorów drewnopodobnych. Wewnątrz konstrukcji ukryto system odprowadzania wody.

Na dużą uwagę zasługuje dach pergoli – w zależności od wybranego modelu jest on tworzony z aluminiowych lameli lub też z poliestrowej tkaniny pokrytej poliuretanem. Dachy chronią nie tylko przed silnym promieniowaniem słonecznym, ale i niespodziewanym deszczem. Dzięki pergoli możemy korzystać z wypoczynku w ogrodzie bez względu na pogodę!