Taras dopasowany do naszych potrzeb

Taras dopasowany do naszych potrzeb
Szczepan Zawadzki
październik17/ 2018

Taras może okazać się świetną dodatkową przestrzenią w każdym domu. Bez względu na jego wielkość możemy urządzić na nim kącik odpowiedni do picia porannej kawy w promieniach słońca czy też miejsce do spotkań w gronie rodziny. Gdzie szukać inspiracji na wspaniałe tarasy? Z pewnością warto wziąć pod uwagę propozycje topowych producentów mebli, które znajdziemy w sieci. Nie musimy zatrudniać dekoratora, aby stworzyć wspaniałe miejsce dostosowane do odpoczynku i relaksu!

Meble, które będą cieszyć oczy przez lata!

Najważniejszą cechą mebli tarasowych powinno być to, że muszą być one odporne na zmienne warunki pogodowe. Niska i wysoka temperatura, silne promieniowanie słoneczne, deszcz, śnieg nie powinny wpływać na strukturę mebla. Ważne jest również to, aby z biegiem lat mebel nie koślawił się, nie odkształcał, nie powstawały w nim mikro pęknięcia.

Obecnie producenci proponują nam przede wszystkim meble wykonane z tworzyw syntetycznych: technorattanu oraz aluminium. Oba posiadają nieporowatą strukturę, przez co brud czy pył nie wnikają do wnętrza. Istotne jest także to, że czyszczenie takich nieporowatych powierzchni nie sprawi nam żadnego problemu. Meble aluminiowe są dodatkowo malowane proszkowo, przez co możemy być pewni, że nie pojawią się na nich ogniska rdzy. Meble aluminiowe są niezwykle lekkie – to świetna propozycja na małe tarasy.

Skąd czerpać inspiracje na taras?

O tym, jak urządzić taras, opowiada dzisiaj wielu dekoratorów wnętrz i specjalistów od architektury ogrodów. Okazuje się, że wystarczy wykorzystać piękne meble i dobrać kilka dodatków, aby stworzyć przestrzeń nietuzinkową oraz interesującą. Decydując się na skorzystanie z podpowiedzi samych producentów możemy odwzorować ich propozycje idealnie. Wszystkie wykorzystane w aranżacjach produkty znajdziemy w konkretnym sklepie!

https://www.tvsudecka.pl/publikacje/28703 nesa.org am-browser.net