Skitur – alternatywa dla standardowych sportów zimowych

Szczepan Zawadzki
luty22/ 2020

Sporty zimowe cieszą się sporym powodzeniem, wśród szerokiego grona osób. Jedni jeżdżą na sankach, inni na nartach, a jeszcze inny wybierają snowboard czy łyżwy. Jak się jednak okazuje, wszystko z czasem staje się mało atrakcyjne, a co za tym idzie pojawia się potrzeba zasmakowania czegoś nowego. Odpowiedzią na nudę okazują się być wycieczki skiturowe.

Czym jest skitur?

Skitur to dyscyplina sportowa, która łączy ze sobą narciarstwo zjazdowe, biegowe, alpinizm i turystykę górką. Polega na wchodzeniu pod górę na nartach, a następnie zjeżdżaniu z niej. Jest to świetna opcja dla wysportowanych osób, które posiadły umiejętność jazdy na nartach.

W skiturze ważne jest, aby wycieczki skiturowe odbywały się większą grupą. Dzieje się tak dlatego, że zarówno wchodzenie jak i zjeżdżanie ma miejsce na nieprzetartych szlakach, czyli tych zupełnie nieprzygotowanych pod jazdę na nartach. W związku z tym niejednokrotnie dochodzi do sytuacji, kiedy dana osoba potrzebuje pomocy, a w tym wypadku nieocenione okaże się wsparcie grupy.

O czym należy pamiętać decydując się na uprawianie skituru?

Otóż przede wszystkim o tym, że nie jest to dyscyplina dla wszystkich. Tyle, o ile jazda na nartach czy snowboardzie może być uprawiana przez każdego i nauczana od postaw, o tyle skitur dedykowany jest osobom, które odznaczają się pewnymi cechami i umiejętnościami.

W związku z powyższym, jeżeli chcielibyśmy spróbować swoich sił w wycieczkach skiturowych, powinniśmy umieć jeździć na nartach, a ponadto być wysportowani i mieć dobrą kondycję. Sport ten jest niezwykle wymagający i żeby móc czerpać satysfakcję z jego uprawiania, koniecznym jest odpowiednie przygotowanie.

Jakie korzyści płyną z uprawiania skituru?

Największą niewątpliwie korzyścią jest to, że w trakcie tej dyscypliny można odkrywać nieznane i przecierać szlaki, których nikt wcześniej nie przemierzał. Ponadto ta innowacyjna dyscyplina sportowa jest rajem dla osób, które lubią powiew adrenaliny. Wchodzenie pod górę, aby następnie zjechać w zupełnie nieprzygotowanym do zjazdów miejscu to gwarantowana dawka wyżej wspomnianej w dużych ilościach.

Co ważne, wycieczki skiturowe pozwalają na poprawę kondycji i zwiększenie wydolności organizmu. Ponadto pomagają spalać kalorie, co oczywiście przekłada się na utratę zbędnej tkanki tłuszczowej. Skitur to również pomoc w przyroście masy mięśniowej, co jest dobrą widomością dla tych, którzy dbają o odpowiedni wygląd swojego ciała. Warto spróbować tego sportu, gdyż dostarcza wielu wrażeń i nie ma w nim miejsca na nudę.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://www.skiturowebeskidy.pl/oferta wycieczki skiturowe.