Projekty biurowców dziełami sztuki architektonicznej

Projekty biurowców dziełami sztuki architektonicznej
Szczepan Zawadzki
wrzesień28/ 2017

W dzisiejszych czasach projektowanie biurowców wymaga nie tylko olbrzymiej znajomości zasad architektonicznych, ale dodatkowo wizjonerskiego podejścia do tematu i umiejętnego wykorzystania nowatorskich technologii w branży budowlanej.

Pojawiające się w dużych miastach całego świata biurowce swoją bryłą nie przypominają już kwadratowych bądź prostokątnych pudeł, w których wykonywana jest monotonna i żmudna praca. Na mapach infrastruktury miejskiej coraz częściej pojawiają się budynki biurowe o kosmicznych kształtach i niesamowitej wręcz funkcjonalności. Szczytem umiejętności oraz pomysłowości, która graniczy już ze sztuką z pewnością są biurowce jakie zobaczyć można w Dubaju. Sięgające chmur wieżowce o oryginalnych kształtach, to już nie tylko miejsce pracy, ale pełna infrastruktura komunalna. Dość niezwykłym przedsięwzięciem jest zaprojektowanie i wykonanie biurowca przy wykorzystaniu drukarki 3D.

Podobnie jak we wszystkich krajach wysoko rozwiniętych również na terenie naszego kraju projektowanie biurowców zmieniło zasadniczo swoją definicję. W dzisiejszych czasach nie jest w stanie zadowolić wymagającego przedsiębiorcy bądź developera klasyczny projekt budynku biurowego. Oryginalna konstrukcja bryły biurowca ma pozostać na długo w pamięci zarówno odwiedzającego jej podwoje klienta jak również przechodnia. Dziś dla wielu firm oryginalny design budynku biurowego pełni nawet rolę pewnego rodzaju narzędzia promocyjnego i w związku z tym przywiązują do projektu olbrzymią wagę. Szukają ciekawych i oryginalnych projektów, które pozwolą im na zaistnienie na branżowym rynku.

W niemalże w każdej dużej aglomeracji miejskiej świadczą usługi architekci, których specjalnością są projekty budynków biurowych. Ich nowatorskie podejście, umiejętne wykorzystanie nowoczesnych zarówno metod budowlanych jak również materiałów sprzyja tworzeniu niebanalnych projektów, które designem i funkcjonalnością są w stanie zaskoczyć każdego.

https://www.tvsudecka.pl/publikacje/28703 am-browser.net teachers.org