Jak pokonać stres przed egzaminem na prawo jazdy?

Jak pokonać stres przed egzaminem na prawo jazdy
Szczepan Zawadzki
maj05/ 2022

Jak pokonać stres przed egzaminem na prawo jazdy

Kończąc naukę w szkole jazdy zdajemy egzamin wewnętrzny. Jego pozytywny wynik jest najlepszym dowodem na to, że jako kierowcy sprawdzimy się dobrze, a tym samym możemy zapisać się na egzamin państwowy. Teoretycznie, uczestnictwo w nim powinno być formalnością.

W praktyce jednak nawet najmilej wspominany kurs prawa jazdy kat b Warszawa nie daje nam nigdy pewności, że egzamin zakończy się powodzeniem. Bardzo często ogromną przeszkodą nie jest zresztą brak umiejętności, bo te mogą być dla nas powodem do dumy. Znacznie częściej to stres sprawia, że nie jesteśmy w stanie w pełni zaprezentować swoich możliwości.

Nie ma jednego sposobu na radzenie sobie z nim, który mógłby sprawdzać się bez względu na okoliczności. Warto jednak pamiętać, że kluczowe są ostatnie godziny przed egzaminem. W czasie ich trwania nie warto się z niczym spieszyć, na placu manewrowym dobrze być jednak przynajmniej kilkanaście minut przed startem. Nie należy też przystąpić do egzaminu bez pożywnego posiłku. Głodni możemy mieć problem z szybkim kojarzeniem faktów.