Praktyczna i funkcjonalna kuchnia

Szczepan Zawadzki
lipiec11/ 2018

Idealnie urządzona kuchnia powinna nie tylko zachwycać swoim wyglądem, ale i być wygodnym miejscem do przygotowywania posiłków. Aby tak mogło być najlepiej już na starcie przemyśleć, jaki układ zabudowy kuchennej najlepiej sprawdzi się w naszym wnętrzu oraz rozważyć, czy meble mają być wykonywane na wymiar. Natomiast kolejnym krokiem będzie już samo wyposażenie wnętrza we wszystko, co w kuchni powinno się znaleźć.

Designerskie meble na zamówienie czy sklep z meblami?

Jeśli nasza zabudowa kuchenna nie wydaje się zbyt skomplikowana – możemy odwiedzić sklep z meblami i zobaczyć jak wyglądają meble, które dostępne są tam od ręki. Zdecydowanie częściej jednak meble kuchenne są zamawiane na wymiar, ponieważ dzięki takiej możliwości można samodzielnie zaprojektować kuchnię dokładnie taką, jaka się nam podoba. Możemy wybrać nowoczesne, designerskie meble na wysoki połysk, ale i pójść w skandynawskie klimaty lub całkowicie podążać za klasyką – wszystko możemy wybrać sami, począwszy od stylistyki przez wybór kolorów, uchwytów, a nawet wyposażenia samych szafek i ich rozmieszczenia. Jeśli tylko wszystko dobrze przemyślimy, mamy szansę stworzyć kuchnię idealnie dopasowaną do naszych potrzeb w stylu, który najbardziej nas zachwyca i jest nam najbliższy. Natomiast liczne sklepy z meblami zawsze mogą stanowić dla nas źródło inspiracji.

Co jeszcze w kuchni powinno się znaleźć?

Meble to jedno, ale kiedy już się nimi zajmiemy – przyjdzie czas na wyposażenie wnętrza. Jeśli nasza kuchnia będzie posiadać kącik jadalniany to konieczny będzie zakup stołu oraz krzeseł. W kuchni wyposażenie stanowią także różnego rodzaju pojemniki do przechowywania żywności, słoje oraz puszki metalowe idealne na kawę czy też herbatę. Aby mieć w czym i jak gotować na pewno potrzebne będą garnki (dostosowane do naszego typu kuchenki) oraz patelnie, a także sztućce i inne przybory kuchenne, w tym noże. Na wyposażeniu kuchni niezbędne są także naczynia i codzienna zastawa stołowa, która musi być bardziej pokaźna w sytuacji, kiedy będziemy chcieli używać zmywarki. Niezbędne są więc talerze, kubki, filiżanki, salaterki i miski, które przydadzą się do przygotowywania potraw, ale i do ich serwowania. Z czasem kuchnię można też wyposażyć w roboty kuchenne, a także akcesoria, które sprawdzą się przy bardziej skomplikowanych daniach.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://idealdesign.pl/