Powiedz STOP alergii

Szczepan Zawadzki
marzec28/ 2018

Alergie skórne są wyjątkowo przykrą dolegliwością uprzykrzającą codzienne życie. Wypryski, zaczerwienienia czy pękający naskórek nie tylko wywołują dokuczliwe pieczenie i ból, ale również są źródłem dyskomfortu podczas kontaktu z innymi ludźmi. Jedną z najczęściej występujących obecnie alergii jest uczulenie na nikiel – srebrzysty metal, z którym stykamy się niemal non-stop.

Niepozorny sprawca całego zamieszania

Alergie dotykają znaczną część społeczeństwa i nierzadko są określane chorobą XXI wieku. Pierwsze niepokojące symptomy pojawiają się zazwyczaj we wczesnym dzieciństwie, jednak uczulenie może dopaść nas na każdym etapie życia. Alergia niklowa bardzo często ujawnia się u młodych dziewcząt. Dlaczego? Rozwiązanie zagadki jest proste: nikiel jest niemal nieodłącznym składnikiem biorącym udział w procesie produkcji stali nierdzewnej. Ze względu na swój wysoki połysk i odporność na zarysowania, często dodawany jest w dużym stężeniu do taniej, nieszlachetnej biżuterii, która cieszy się dużym zainteresowaniem właśnie wśród nastolatek. Ponadto, nikiel obecny jest w większości przedmiotów codziennego użytku – sprzęcie AGD, guzikach, sztućcach, oprawkach okularów czy monetach.

Skuteczna ochrona przed alergią niklową

Pamiętaj, że bagatelizowanie sygnałów, jakie wysyła Twoje ciało, może mieć opłakane skutki. Bez szybkiej diagnozy i wdrożenia leczenia, niewielkie zmiany będą się pogłębiać, powodując coraz większy dyskomfort. Ochrona przed alergią niklową jest prostsza, niż może się wydawać!  Pierwszym krokiem na drodze do odzyskania dobrego samopoczucia i promiennego wyglądu jest redukcja do minimum kontaktu z alergenem. Niestety, całkowite wyeliminowanie niklu z najbliższego otoczenia jest niemożliwe, dlatego konieczne jest stosowanie specjalnych maści (tak zwanych blokerów). Na stronie alergiananikiel.pl znajdziesz nowoczesne kosmeceutyki tworzące na skórze ochronny film, który jest dla szkodliwych jonów barierą nie do przejścia.