Po co kupować kalendarz szkolny?

Szczepan Zawadzki
listopad13/ 2018

Gdy kończą się wakacje, uczniowie oprócz obowiązkowego wyposażenia kupują również liczne dodatkowe akcesoria, ułatwiające i uprzyjemniające naukę. Dzięki temu mogą na przykład wspomóc swoje umiejętności zapamiętywania lub skupić się bardziej na konkretnym przedmiocie. Do akcesoriów zalicza się również kalendarze szkolne. Ich rolą jest pomoc w organizacji pracy i nauki podczas roku szkolnego.

Różne rodzaje kalendarzy

W zależności od zapotrzebowania, kalendarze szkolne mogą być proste (zawierać wyłącznie daty, zaznaczone najważniejsze święta, dni wolne itd.) lub bardziej złożone. Uczeń ma możliwość wybrać idealny dla siebie model, zaglądając przed zakupem do wewnątrz kalendarza. Te proste bez problemu zmieszczą się na biurku, z powodu niewielkich rozmiarów można też je nosić ze sobą w plecaku, piórniku czy nawet kieszeni.

Bardziej zaawansowane modele kalendarzy umożliwiają robienie notatek czy też posiadają wiele ciekawych informacji – oprócz typowej sekcji z podziałem roku na miesiące, tygodnie i dni znajdują się tam liczne przerywniki edukacyjne i rozrywkowe. Dzięki temu kalendarz zapewnia coś więcej i może być chętniej kupowany.

Kalendarz na lata

Tego typu rozbudowane kalendarze szkolne przeważnie nie są wyrzucane po jednym roku, ich ważność jest dłuższa. Ciekawostki, notatki czy inne ważne dane znajdujące się na poszczególnych stronach sprawiają, że chce się wielokrotnie do nich wracać. Dużo wolnego miejsca na notatki pozwala też notować wewnątrz kolejne istotne treści, stąd żywot kalendarza kończy się np. dopiero po upływie kilku lat.

Istnieją bardzo różne kalendarze, które pozwalają na dłuższe korzystanie. Przeważnie są tematyczne, na przykład wersja dla nastolatków, kalendarz matematyczny, kalendarz językowy i wiele innych. Zawartość edukacyjna i rozrywkowa sprawia, że można co pewien czas czytać poszczególne strony i traktować je jako dodatkową porcję wiedzy, przydatną na przykład po powtórek.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://www.maximat.pl/

Kalendarz na biurko

Inną wersją szkolnych kalendarzy są te, które można postawić na biurku lub ewentualnie powiesić. Wersja taka wygląda jak zwykły kalendarz z tą różnicą, że zawiera informacje na temat istotnych szkolnych dat (rozpoczęcie roku szkolnego, zakończenie, święta szkolne itd.).

Wybór kalendarzy tego rodzaju jest bardzo duży, ale trzeba się zastanowić nad funkcjonalnością – kalendarza biurkowego nie da się zabrać ze sobą wkładając do torebki czy plecaka, więc staje się on bezużyteczny poza domem. Dla wielu uczniów lepszym wyborem będzie zwykły kalendarz szkolny w formie książkowej.