Drewniany stół do ogrodu

Szczepan Zawadzki
marzec17/ 2020

Nowoczesny stół do ogrodu to mebel niezbędny w przydomowej strefie wypoczynkowej. Taki stół pozwoli nam nie tylko na odpoczynek w cieniu parasola, ale również na organizowanie spotkań w naszych ogrodach w gronie znajomych. Jakie meble ogrodowe wybierać, aby nadać temu miejscu wyjątkowej oprawy? Jedną z najchętniej wybieranych opcji jest stół do ogrodu z drewna!

Stół do ogrodu z drewna i metalu

Moda na elementy rustykalne czy industrialne w ogrodach i w domach nie mija. Stół do ogrodu z drewna doskonale wpisuje się w oba te nurty. Nowoczesne stoły drewniane posiadają blaty z odpowiednio zabezpieczonego drewna – taki blat prezentować się będzie wyjątkowo w otoczeniu zieleni na tarasie czy w ogrodzie. Stelaż stołów ogrodowych tworzony jest z trwałych metali malowanych proszkowo. Oznacza to, że są one zabezpieczone przed wilgocią oraz pojawianiem się ognisk rdzy. Drewno w stołach drewnianych jest odpowiednio impregnowane, aby zabezpieczyć je przed działaniem wilgoci.

Jak urozmaicić przestrzeń ogrodową?

Aby móc w pełni korzystać z możliwości jakie daje nam stół do ogrodu przede wszystkim powinniśmy wybrać odpowiednie krzesła i fotele. Wygodne krzesła posiadają profilowane oparcie oraz odpowiednio wygięte podłokietniki. Wśród rekomendowanych modeli wymienia się lekkie krzesła technorattanowe i rotangowe. W przypadku tych pierwszych ich strukturę tworzy syntetyczna plecionka technorattanowa, której struktura nie chłonie brudu i nie jest podatna na zmienne warunki atmosferyczne. Nowoczesne krzesła technorattanowe są niezwykle lekkie co jest zasługą zastosowania aluminiowych stelaży malowanych proszkowo.

W przypadku krzeseł rotangowych ich siedziska tworzone są z naturalnej plecionki z włókien rattanowych pochodzących z upraw o zrównoważonym rozwoju.