Przeprowadzka firmy a transport HDS

Szczepan Zawadzki
kwiecień11/ 2019

Każda firma w zasadzie co jakiś czas się przeprowadza. Konieczne jest wówczas przewiezienie stołów, maszyn, biurek i wielu innych wielkogabarytowych i dość ciężkich przedmiotów. Co więcej – często n miejscu istnieje konieczność przeprowadzenia pewnych remontów, wywózki śmieci i wiele innych.. Jak sobie z tym poradzić tak, aby koszta przedsięwzięcia na nie przerosły?

Transport HDS – doskonała pomoc

Przede wszystkim warto skorzystać z pomocy, jaką może okazać się transport HDS. Co to jednak w ogóle jest? Otóż rozwińmy skrót HDS – oznacza on hydrauliczny dźwig samochodowy. Łącząc te informacje wychodzi nam, że transport HDS to nic innego jak samochód ciężarowy z napędzanym pompą hydrauliczną żurawiem.

Warto spojrzeć nieco na specyfikację techniczną takiego transportu. Otóż żuraw wyciągnąć się może na aż 12 metrów. Ważne jest także to, ile on może udźwignąć – jest to aż 2,5 do 16 ton. Jak zatem widać, jest to niebagatelna ilość. Warto jeszcze zaznaczyć, że część samochodów z wbudowanym transportem HDS posiada dodatkowe boczne stabilizatory.

Samochody z transportem HDS a przeprowadzka firmy

Pytanie teraz w zasadzie pozostaje, co nam daje ta wiedza w przypadku transportu firmy. Otóż taki samochód z transportem HDS to może być doskonałe pod kątem ekonomicznym rozwiązanie! Warto bowiem zauważyć, że podnieść może naprawdę dużo za jednym razem i ponadto nadaje się świetnie do wszystkich czynności koniecznych przy przeprowadzce.

Ponadto decydujący może tu być aspekt ekonomiczny. Z jednej strony bowiem nie musimy zatrudniać tak wielu pracowników do przeprowadzki, ponieważ do obsługi tego urządzenia wystarczy w zasadzie ich niewiele. Ponadto zaś czas takiej przeprowadzki znacząco się skraca, co również generuje oszczędności.

Wynajem czy zakup samochodu z transportem HDS

Jak zatem widać – taki samochód zdecydowanie się przydaje. Pytanie tylko pozostaje jedno a mianowicie, czy kupować taki samochód, czy też może na początek zainwestować w wynajem?

Jeśli chwilowo chodzi o przeprowadzkę czy remont jednorazowe, to zdecydowanie wynajem jest sensowniejszą opcją. Warto bowiem wspomnieć, że samochody z transportem HDS są dość kosztowne, zatem ich zakup opłaca się przy naprawdę częstych przeprowadzkach, budowach, remontach czy też innych przedsięwzięciach. W pozostałych sytuacjach wynajem wydaje się być korzystniejszy,

Artykuł powstał we współpracy z firmą Szczurowski