Technorattanowe zestawy wypoczynkowe na taras

Szczepan Zawadzki
lipiec04/ 2020

Nowoczesne zestawy wypoczynkowe na taras to nie tylko gwarancja wygody i komfortu podczas wakacyjnego wypoczynku, ale też obietnica wspaniałej aranżacji przestrzeni. Wśród licznych propozycji producentów warto zwrócić uwagę na komplety technorattanowe – są to obecnie jedne z najchętniej wybieranych mebli ogrodowych i na taras.

Zestawy wypoczynkowe na taras – komplety technorattanowe

Meble technorattanowe od wielu lat cieszą się olbrzymim zainteresowaniem – wynika to przede wszystkim z dużej odporności technorattanu na uszkodzenia. Zestawy wypoczynkowe na taras z technorattanu to doskonała inwestycja na przyszłość: komplety technorattanowe będą cieszyć nasze oczy latami! Meble technorattanowe świetnie nadają się nie tylko do ogrodów czy na tarasy – sprawdzą się również na balkonach, werandach, w strefach wypoczynkowych w restauracjach czy w salonach SPA.

Jak skonstruowane są meble technorattanowe?

Jak skonstruowane są zestawy wypoczynkowe na taras z technorattanu? Podstawą jest aluminiowy stelaż – elementy aluminiowe malowane są proszkowo, przez co konstrukcja zabezpieczona jest przed działaniem wilgoci i pojawianiem się ognisk rdzy. Dzięki zastosowaniu aluminium możliwe stało się również zmniejszenie ostatecznej wagi mebla, co przekłada się na jego łatwe podnoszenie czy przenoszenie. Wierzch mebla tworzy plecionka technorattanowa, która do złudzenia przypomina naturalny rotang. Plecionka taka jest wysoce odporna na wilgoć, wnikanie brudu, promieniowanie słoneczne – nawet po wielu latach zachowa ona żywy, wspaniały kolor.

Technorattanowe zestawy wypoczynkowe na taras zaskoczą nas mnogością elementów: w kolekcjach znajdziemy przede wszystkim sofy narożne, fotele, leżanki ogrodowe, ale również stoliki kawowe, stoły, krzesła i fotele w kształcie kokonów.