Odpoczynek w górach przez cały rok

Szczepan Zawadzki
październik18/ 2018

Błędem jest postrzeganie polskich gór tylko poprzez pryzmat miejsca na spędzenie ferii zimowych. Właściwie przez cały rok góry oferują turystom coś wyjątkowego. Zimą będzie to przede wszystkim możliwość szusowania na nartach czy doskonalenie umiejętności z zakresu jazdy na desce snowboardowej. Natomiast latem, wiosną i jesienią góry rozkwitają – dosłownie i w przenośni, dzięki czemu oferują wiele ciekawych tras na wędrówki piesze.

 

Zima w polskich górach

 

Naturalnym kierunkiem wielu turystów wybierających się w polskie góry pozostaje od wielu lat Zakopane, nazywane zimową stolicą Polski. Majestatyczne Tatry, górujące nad miastem, piękne wille w tradycyjnym, zakopiańskim stylu, a także Krupówki przyciągają turystów, przez co w Zakopanem jest zawsze tłoczno, a w szczególności w czasie ferii czy przerwy świąteczno-noworocznej.

Dlatego warto wybrać się do miejscowości znajdujących się niedaleko Zakopanego, na przykład do Bukowiny Tatrzańskiej czy Białki. To cudowne miejscowości o typowo góralskim charakterze. Oferują miejsca noclegowe z dala od zgiełku, ale blisko serca Tatr. Taką ofertę przygotowała na przykład Willa Majerczyk – willamajerczyk.com. To miejsce, gdzie można rzeczywiście odpocząć i chłonąć piękno polskich gór bez asysty tłumu turystów.

 

Lato w polskich górach

 

Wakacje w Willi Majerczyk mogą być tak samo udane, jak ferie w Tatrach. Wszystko przez to, że można wówczas podziwiać piękno gór, chodząc po okolicznych, licznych szlakach turystycznych, o różnym poziomie trudności. Można wybrać się na zwiedzanie zabytków w Zakopanem albo też wypocząć i zrelaksować się na basenach w Termach Bukowina. W okolicznych karczmach można za to spróbować tradycyjnych, góralskich potraw, wczuwając się w klimat polskich gór w nieco inny sposób. To wyjątkowe przeżycie.