Na co zwracać uwagę podczas kupna mebli na taras?

Na co zwracać uwagę podczas kupna mebli na taras?
Szczepan Zawadzki
sierpień29/ 2018

Kupno nowych mebli na taras może okazać się większym wyzwaniem niż początkowo myśleliśmy. Olbrzymia ilość propozycji znanych i cenionych producentów sprawia, że znalezienie jednego rozwiązania jest bardzo trudne. Z pewnością przed samymi zakupami warto zastanowić się, jakie są nasze oczekiwania oraz przemyśleć ważne dla nas kwestie, np. finansowe.

Meble na taras – jaki materiał wybrać?

Kupujemy zazwyczaj oczami – to co nam się najbardziej podoba czy odpowiada estetyce. To błąd, gdyż najważniejsze powinny być dla nas materiały mebli na taras. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się obecnie aluminium oraz technorattan. Meble aluminiowe odznaczają się przede wszystkim niską waga oraz minimalistycznym designem. Sprawdzą się doskonale zarówno na obszernych tarasach, jak i niewielkich balkonach. Meble aluminiowe są odpowiednio zabezpieczone przed działaniem wilgoci – nie musimy obawiać się rdzy.

Meble na taras z technorattanu – dla miłośników klasyki

Drugim, chętnie wybieranym tworzywem, jest technorattan. Meble technorattanowe początkowo miały zastępować klasyczne meble z rattanu. Z czasem ich niewymuszone piękno doceniło szersze grono odbiorców. Dzisiaj meble technorattanowe zobaczymy zarówno w ogrodach, na tarasach czy balkonach, ale i na ogródkach restauracyjnych. Technorattan jest tworzywem syntetycznym, odpowiednio zabezpieczonym przed wnikaniem brudu czy wilgoci, odpornym na zmienne warunki atmosferyczne.

Dodatki do mebli na taras

Aby mieć pewność, że nasz taras zapewni nam maksimum komfortu warto rozważyć także dodatki, takie jak wygodne poduszki na taras. Poduszki sprzedawane są niejako jako elementy dedykowane, jednak możemy wykorzystać je w różnych typach mebli. Inną propozycją są pokrowce na meble ogrodowe – pozwolą na bezpieczne przechowywanie mebli w czasie jesieni i zimy.