Meble tarasowe dla wymagających

Szczepan Zawadzki
kwiecień03/ 2019

Wybór konkretnych mebli na taras nie sprawi dzisiaj problemu – do wyboru mamy wiele interesujących kolekcji pochodzących od topowych producentów. Kolekcje różnią się elementami, materiałami wierzchnimi, kolorami. Podczas wybierania powinniśmy mieć na uwadze, że nie tylko ich wygląd jest ważny. Aby meble mogły posłużyć nam wiele lat konieczne jest wybranie produktów wykonanych z wysokiej jakości tworzyw. Dlaczego to takie ważne?

Meble tarasowe narażone na uszkodzenia

W czasie wiosny i lata meble tarasowenarażone będą na wiele niepokojących zjawisk pogodowych, takich jak deszcz, wilgoć, silne podmuchy wiatru, niskie i wysokie temperatury, silne promieniowanie UV. Istotne jest, aby takie meble były wykonane z materiałów odpornych na te czynniki. W przeciwnym razie do struktury mebla będzie wnikać wilgoć, kurz, co może powodować mikropęknięcia.

Nowoczesne meble tarasowe z materiałów wysokiej klasy

Wśród licznych propozycji producentów warto wybrać meble tarasowe z aluminiowymi stelażami – aluminium zabezpieczone jest przed wilgocią i powstawaniem rdzy, a dodatkowo ma niewielką wagę, co przekłada się finalną wagę mebla. Aluminium nie koślawi się, nie łamie, nie odkształca – to idealny materiał do tworzenia stelaży lekkich mebli ogrodowych. W przypadku nowoczesnych kolekcji aluminiowych siedziska i oparcia tworzone są z syntetycznych siatek wyplatanych metodą 2×2.

Innym przykładem ciekawego wzornictwa i wysokiej trwałości są meble technorattanowe. Technorattan jest tworzywem o wysokiej odporności na uszkodzenia, działanie wilgoci, ścieranie. Dostępny jest w wielu kolorach, a jego nieporowata struktura nie chłonie brudu. W kolekcjach technorattanowych znajdziemy takie elementy jak fotele, krzesła, eleganckie leżanki, sofy narożne.