Modelowanie sylwetki – sposoby na smukłe ciało i jędrną skórę

Szczepan Zawadzki
grudzień22/ 2022

Jedne osoby nie muszą robić zbyt wiele, aby cieszyć się smukłą i zgrabną sylwetką, inne wprowadzają restrykcje żywieniowe i forsujące treningi, a mimo to nie są w stanie osiągnąć zamierzonego celu. Czasem warto sięgnąć po profesjonalną pomoc. Skorzystanie z zabiegów modelowania sylwetki nie jest bynajmniej pójściem na łatwiznę, a sposobem na pogłębienie i wzmocnienie efektów odchudzania. Przedstawiamy kilka sprawdzonych procedur.

Modelowanie sylwetki zacznij od zdrowej diety i aktywności

Podstawą w dbaniu o sylwetkę powinno być zdrowe żywienie połączone z regularnie wykonywaną aktywnością fizyczną. Nie zawsze zdrowy tryb życia pozwala na osiągnięcie wymarzonych efektów, ale na pewno poprawia kondycję ciała i zapobiega wahaniom masy ciała czy odkładaniem się większych ilości tkanki tłuszczowej. Jeśli zdecydujemy się na modelowanie sylwetki z pomocą zabiegów medycyny estetycznej, dieta i ruch pomogą w utrzymaniu osiągniętych efektów.

Zabiegi pomocne w modelowaniu sylwetki

Eksperci z kliniki medycyny estetycznej i stomatologii Enel-Med – Estell w Domu Mody Klif proponują trzy skuteczne zabiegi, które mogą pomóc w redukcji tkanki tłuszczowej i pozbyciu się cellulitu:

Kriolipoliza

Jest to innowacyjna metoda redukcji tkanki tłuszczowej, polegająca na jej wymrożeniu. Podczas zabiegu kriolipolizy fałd skóry zasysany jest przez urządzenie i intensywnie schładzany – trwa to kilkadziesiąt minut. Pod wpływem niskiej temperatury dochodzi do zjawiska lipolizy w tkance tłuszczowej, czyli jej „rozpuszczenia”. Komórki tłuszczowe zostają trwale uszkodzone, a następnie stopniowo usuwane z organizmu przy pomocy układu limfatycznego. Pierwsze efekty widoczne są już po około dwóch tygodniach, a pełne – po miesiącu. 

Zimne mikrofale

Zimne mikrofale pozwalają na jednoczesne pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej i ujędrnienie skóry. Zabieg jest wykonywany przy użyciu urządzenia, które emituje fale radiowe o określonej częstotliwości. Niszczą one membrany komórek tłuszczowych oraz prowadzą do obkurczania rozciągniętych włókien kolagenowych i pobudzają skórę do produkcji nowego kolagenu. Chociaż z nazwy mikrofale są zimne, podczas zabiegu odczuwalne jest ciepło. Zimne mikrofale są po prostu chłodniejsze od innych fal radiowych, ale nadal oddziałują na tkankę dość wysoką temperaturą. Najlepsze rezultaty uzyskuje się po serii od 4 do 6 zabiegów przeprowadzanych w odstępach 2-3 tygodni.

Drenaż limfatyczny w połączeniu z masażem próżniowym

Jest to jeden z najmniej inwazyjnych sposobów na poprawienie kondycji skóry, redukcję cellulitu oraz naturalne wymodelowanie sylwetki. Specjalne urządzenie używane do tego zabiegu wytwarza podciśnienie stymulujące układ limfatyczny. Ponadto wyposażono go w głowice, mające mikrostymulatory, których drgania docierają do najgłębszych warstw tkanki podskórnej. Zabieg ten nie tylko pomaga w modelowaniu sylwetki, ale też przyczynia się do usuwania toksyn z organizmu i redukcji obrzęków.

Modelowanie sylwetki powierz profesjonalistom

Z zabiegów modelowania sylwetki można skorzystać w różnych miejscach. Najlepiej jednak udać się do kliniki medycyny estetycznej, gdzie tego rodzaju zabiegi wykonuje profesjonalny personel. Mimo że są to mało inwazyjne procedury, wymagają wcześniejszej konsultacji i wykluczenia przeciwwskazań u Pacjenta, aby wszystko przebiegło bezpiecznie i skutecznie. Jeśli szukasz zaufanej kliniki medycyny estetycznej, kliknij tutaj.