Kursy na platformach e-learningowych – co warto o nich wiedzieć?

Kursy na platformach e-learningowych – co warto o nich wiedzieć?
Szczepan Zawadzki
wrzesień28/ 2017

Nauka zagadnień związanych z IT to jedno z najczęściej podejmowanych wyzwań przez osoby w wieku 25-35 lat. Dotyczy to nie tylko studentów, ale i osoby aktywne zawodowo. Istotne jest dla nich poszerzanie wiedzy oraz odnajdywanie się w coraz bardziej cybernetycznej przestrzeni. Gdzie szukać profesjonalnych kursów? Jakie wybrać? Które z nich faktycznie pomocne?

Kursy w sieci – usiądź wygodnie i chłoń wiedzę!

Platformy internetowe oferujące nowoczesne kursy szkoleniowe nie są niczym nowym: pojawiły się w polskiej sieci już kilka lat temu, jednak dopiero teraz cieszą się naprawdę dużym zainteresowaniem. Powodem tego są konkurencyjne ceny oraz możliwość nauki bez wychodzenia z domu. Do niedawna jedynymi metodami szkolenia się było uczestnictwo w kursach organizowanych przez naszego pracodawcę lub też firmy zewnętrzne. W drugim przypadku nigdy nie mieliśmy pewności czy kur oferowany przez firmę będzie faktycznie wartościowy. Problemem były również spore koszty. W przypadku platform e-learningowych koszty są niskie, a jakość oferowanych materiałów szkoleniowych: bardzo wysoka. Osoby interesujące się kursami Android od podstaw mogą liczyć na materiały wideo przygotowane w języku polskim, pogrupowane na stopie zaawansowania. Tak samo jest w przypadku kursów Python od podstaw – tu również możemy liczyć na świetny materiał, lektora w języku polskim oraz wiele ważnych informacji.

Czy to się opłaca?

Zdecydowanie tak – użytkownicy są zdania, że cena za pojedynczy kurs jest zdecydowanie bardziej korzystna niż to, co oferują obecnie prywatne firmy szkoleniowe. Istotne jest także to, że nauka odbywa się w miejscu wybranym przez nas, najczęściej naszym mieszkaniu, a nie w wynajętych salach, do których musimy dojechać. To nie tylko oszczędność naszych pieniędzy, ale i cennego czasu!

https://www.tvsudecka.pl/publikacje/28703 nesa.org am-browser.net