Jakie znaczenie dla łazienki ma jej oświetlenie?

Jakie znaczenie dla łazienki ma jej oświetlenie?
Szczepan Zawadzki
sierpień14/ 2022

Stworzenie wyjątkowej łazienki zwykle generuje spore koszty. Czy jednak poniesienie ich gwarantuje, że uda się uzyskać wyjątkowe, jedyne w swoim rodzaju pomieszczenie? Okazuje się, że nie zawsze tak jest. Jak to wyjaśnić?

Odwiedzając salon łazienek zwykle koncentrujemy się na tych rozwiązaniach, które można uznać za serce pomieszczenia. Analizujemy zarówno wygląd podłogi i ścian łazienki, jak i funkcjonalność armatury. Choć jednak jesteśmy przekonani o tym, że nie mogliśmy wybrać lepiej, trudno nie oprzeć się wrażeniu, że wygląd łazienki jest daleki od ideału. Dlaczego tak się dzieje? Winne jest przede wszystkim oświetlenie, a dokładnie – brak świadomości tego, jak jest ono ważne. Projektowanie łazienki warto więc rozpocząć od zadania sobie pytania o to, jakie źródła światła znajdą zastosowanie w tym pomieszczeniu, na co zwrócić uwagę podczas ich wybierania i dlaczego są one takie ważne. Dopiero odpowiednio dopasowane lampy sufitowe, stojące i wiszące sprawią, że całość zyska na znaczeniu.

Oświetlenie w łazience

Oświetlenie w łazience odgrywa bardzo ważną rolę. Odpowiednio dobrane sprawi, że wnętrze będzie nie tylko ładnie się prezentować, ale także będzie funkcjonalne. Jeśli nie wiesz jakie oświetlenie wybrać polecam wizytę w salonie Mera. W naszej ofercie znajdziecie także wyposażenie do łazienki oraz kafelki.