Przygotowania na stok

Szczepan Zawadzki
maj03/ 2019

Kiedy dorośli uczą się jeździć na nartach, zazwyczaj rozpoczynają od wypożyczenia sprzętu narciarskiego w ośrodku narciarskim. W ten sposób początkujący nie tylko mogą zaoszczędzić pieniądze, ale także mają okazję jeździć na nartach na nowoczesnym i wysokiej jakości sprzęcie. Kolejną zaletą wynajmu sprzętu jest to, że nie trzeba wszędzie go ze sobą zabierać, pozwala to więc zaoszczędzić miejsce w bagażu.

Wybór odpowiednich nart

Narty kraków powinny mieć odpowiedni rozmiar dla wzrostu, wagi i stylu narciarskiego oraz umiejętności. Nie ma magicznej formuły do określenia odpowiedniego rozmiaru nart. Ogólnie rzecz biorąc, odpowiednia długość znajduje się gdzieś pomiędzy brodą a czubkiem głowy. Dokładny rozmiar zależy od umiejętności i stylu jazdy na nartach. Czynniki takie jak wysokość i waga stanowią doskonały punkt wyjścia przy wyborze nart, ale należy pomyśleć także o innych czynnikach. Kategoria narciarska, rodzaj śniegu, teren i osobiste preferencje to tylko niektóre z rzeczy, które należy wziąć pod uwagę. Początkujący narciarze, na przykład, będą chcieli wybrać krótsze narty, podczas gdy dłuższe narty są bardziej odpowiednie dla zaawansowanych narciarzy. W ramach sugerowanego zakresu rozmiarów nart istnieje kilka powodów, dla których warto wybrać krótszą lub dłuższą nartę. Krótsza narta będzie łatwiejsza do skręcania, ale nie tak stabilna jak dłuższa. Warto poświęcić chwilę i zastanowić się, jakie narty kraków będą najlepsze.

Strój na stok

Idealny strój narciarski składa się z wielu rzeczy. Po pierwsze, dopasowana bielizna narciarska i skarpety. Pomimo powszechnego przekonania, cieńsze skarpety są lepsze niż grube, jeśli chodzi o narty. Ponadto spodnie narciarskie, kurtka i rękawiczki. Najlepiej z nieprzemakalnych materiałów, ponieważ śnieg jest oczywiście mokry, a przy wielu upadkach łatwo jest przemoczyć ubranie. Najlepszym sposobem na przygotowanie się na każdą zmianę pogody jest ubranie się na cebulkę, co oznacza po prostu założenie kilku warstw, które w zależności od pogody można zdejmować i zakładać. Gogle narciarskie powinny również znaleźć się na liście do kupienia, ponieważ jest to niezbędny dodatek dla ochrony oczu. Podczas gdy noszenie kasku nie jest obowiązkowe dla dorosłych, eksperci radzą zwłaszcza początkującym, aby go nosili, aby uniknąć urazów głowy.

Niezależnie od tego, czy narty kraków będą wypożyczone czy jednak kupione, należy zawsze dobrze zastanowić się nad tym, jaki rodzaj i model nart będzie najlepszy. Wtedy każdy wyjazd na stok stanie się przyjemnością i zapewni wspaniałe wspomnienia.

Więcej informacji znajdziesz na stronie narty Kraków.