Jakie inspiracje ogrodowe 2021 proponują producenci?

Szczepan Zawadzki
marzec19/ 2021

Pięknie zaaranżowany taras czy ogród są w zasięgu naszych rąk – wystarczy wykorzystać inspiracje ogrodowe 2021! Co obecnie sprawdzi się najlepiej w ogrodzie? Czy modniejszy będzie ogród nowoczesny czy rustykalny? Jakie meble wybrać, aby cieszyć się wygodą i ich trwałością przez długi czas?

Inspiracje ogrodowe 2021 – zabezpieczenie przed słońcem

Jak skutecznie chronić się przed słońcem w ogrodzie? Możliwości jest wiele. Producenci proponują nam parasol ogrodowy i pergole. W przypadku parasola odznaczają się one dzisiaj licznymi punktami regulacji oraz możliwością osadzenia na różnorodnych podstawach. Projektanci postawili na trwałe materiały: stelaże wykonuje się z lekkiego aluminium zabezpieczonego przed wilgocią, czasze tworzone są z tkanin poliestrowych o gęstym splocie. Inspiracje ogrodowe 2021 to również pergole. Zadaszenie tarasu w formie pergoli to funkcjonalny dodatek, który zaskoczy nas trwałością i licznymi dodatkami. Pergola posiada dach wykonany z lameli – mogą się one obracać wokół własnej osi, zgodnie z naszym życzeniem. To my decydujemy o tym, jak wiele światła wpada pod pergolę.

Meble ogrodowe – inspiracje ogrodowe 2021

Jakie meble tarasowe i meble do ogrodu wybrać, aby zapewnić sobie komfort i wygodę? Możliwości jest naprawdę wiele. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się nowoczesne meble technorattanowe, które odznaczają się trwałością, ciekawym designem oraz elegancją. Meble technorattanowe oparte są na lekkich, aluminiowych stelażach, ich wierzch pokrywa plecionka syntetyczna, która nie chłonie brudu.

Alternatywą dla mebli technorattanowych są meble modułowe – ich konstrukcja pozwala na ich wykorzystywanie pojedynczo, jak i na łączenie ich przy pomocy niewielkich złączek. Meble modułowe oparte są na aluminiowych stelażach, wierzch okrywają poduszki i siedziska wypełnione miękką pianką tapicerską.