Damskie oficerki jeździeckie

Szczepan Zawadzki
marzec08/ 2021

Jak wybrać damskie oficerki jeździeckie? Nie jest łatwo odpowiedzieć jednym zdaniem na to pytanie, ponieważ przy zakupie takich butów pod uwagę należy wziąć wiele czynników. Do wyboru są m.in. buty skórzane lub sznurowane. Które z nich będą lepsze? A może istnieje jeszcze jeden model obuwia do jazdy konnej?

Mocne oficerki jeździeckie

Damskie oficerki jeździeckie sprawiają, że noga prezentuje się lepiej – co jest szczególnie ważne dla osób, które biorą udział w zawodach, czy też w innych paradach. Tego rodzaju buty zastępują sztyblety i sztylpy. Wydawać by się mogło, że podeszwa w oficerkach jest zbyt sztywna, ale jest to zabieg celowy, który ma za zadanie utrzymać stopę w strzemieniu. Dzięki temu cała stopa jest bardziej stabilna i nie trzeba obawiać się o żadne urazy podczas jazdy konnej. Inną cechą charakterystyczną jest to, że oficerki mają usztywnioną tylnią część cholewy, dzięki czemu nie dochodzi do jej marszczenia, czy też zsuwania podczas jazdy. Buty pewną zawsze pewnie trzymać się w jednym miejscu.

Na długi czas

To jak wybrać te buty do jazdy konnej? Na pewno w sposób indywidualny. Nigdy nie można zlecić komuś kupna butów dla siebie, ponieważ może okazać się, że są one źle dopasowane. Do wyboru mamy obuwie sznurowane, zapinane lub wsuwane. W niektórych modelach znaleźć można również tylni zamek, co znacznie ułatwia zakładanie/zdejmowanie oficerek. Tego rodzaju obuwie to kosztowna inwestycja, ale może się okazać, że jest ona ponoszona raz na długie lata, ponieważ nie nosimy takich butów na co dzień.