Jaką lodówkę z kostkarką wybrać?

Szczepan Zawadzki
sierpień22/ 2022

Lodówki z kostkarką to coraz chętniej wybierane urządzenia w przypadku sprzętu AGD. Są one dużym ułatwieniem szczególnie w czasie upalnych dni – kilka kostek lodu wrzuconych do szklanki z wodą lub napoju potrafi świetnie ugasić pragnienie. Jednocześnie świetnie sprawdzą się dodane do owocowego smoothie, które stanowi doskonałą przekąskę i ugasi pragnienie. To tylko jedne z wielu zalet posiadania lodówki z kostkarką do lodu. Dlatego też jeśli zastanawiasz się nad jej zakupem, warto dowiedzieć się na jej temat więcej. Poznaj modele lodówek z kostkarką.

Lodówka z kostkarką – czy jest warta zakupu?

Czy lodówka z kostkarką do lodu to rzeczywiście tak dobry wybór. czy jedynie niepotrzebny dodatek? Wiele zależy od tego, jakie są nasze wymagania w przypadku tego sprzętu. Jeśli z lodu korzystamy dość często, takie rozwiązanie rzeczywiście może okazać się dobrym wyborem. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że kostkarka w przypadku standardowych lodówek jednodrzwiowych może zajmować sporo miejsca, co może mieć wpływ na liczbę przechowywanych produktów.

Jeśli nie chcemy rezygnować z dużej pojemności lodówki kosztem kostkarki, lepszym wyborem będzie lodówka dwudrzwiowa z kostkarką, która charakteryzuje się bardzo dużą pojemnością. Jeśli jednak decydujesz się na lodówkę dwudrzwiową, musisz upewnić się, że będzie pasować do wymiarów Twojej kuchni.

Lodówka z kostkarką do lodu – jaką wybrać?

Jeśli rozważasz zakup lodówki z kostkarką, dobrze jest zwrócić uwagę również na sposób podłączenia wody. Dlaczego jest to aż tak istotne? Niektóre modele posiadają kostkarki wyposażone w specjalny pojemnik, który powinien być regularnie uzupełniany. Jest to wygodne rozwiązanie, gdyż nie wymaga korzystania z pomocy hydraulika, jednak nasze zaangażowanie jest tutaj niezbędne.

Drugim rozwiązaniem są lodówki z kostkarką podłączane do instalacji hydraulicznej. Z pewnością jest to wygodne rozwiązanie, gdyż nie musimy pamiętać o samodzielnym uzupełnianiu wody. Ta czynność wymaga jednak pomocy hydraulika, należy również wziąć pod uwagę miejsca, w którym możliwe będzie przyłączenie lodówki do źródła wody. To sprawia, że takie rozwiązanie jest bardziej kosztowne.

Rodzaje lodówek z kostkarką

W przypadku lodówek z kostkarką można wyróżnić kilka rodzajów urządzeń. Jednym z nich są wspomniane już klasyczne lodówki jednodrzwiowe. Takie rozwiązanie, głównie ze względu na standardowy rozmiar, dobrze sprawdzi się w przypadku małej rodziny. Oczywiście należy uwzględnić, że ze względu na kostkarkę ilość miejsca w takiej lodówce może być ograniczona.

Drugim coraz częstszym wyborem są lodówki dwudrzwiowe z kostkarką, funkcjonujące również pod nazwą side by side. To sprzęty o bardzo dużej pojemności, dzięki czemu będą idealnym rozwiązaniem w przypadku wielu członków rodziny. Duże rozmiary urządzenia pozwalają również na wygodne przechowywanie zarówno świeżych, jak i mrożonych produktów.

Materiał powstał we współpracy z Samsung