Idealny dom dla całej rodziny – dom z drewna

Szczepan Zawadzki
marzec09/ 2018

Myśl o własnym domu pojawia się zazwyczaj, kiedy planujemy założyć rodzinę czy też ja powiększyć. Własny dom to dla większości Polaków spora nobilitacja, powiększenie przestrzeni życiowej, większa prywatność. Nie powinno więc dzisiaj dziwić, jak wiele inwestycji budowy domów jest planowanych i jak wiele jest w toku. Dzisiaj mamy także alternatywę – możemy budować taniej i szybciej. Jak to możliwe?

Dom drewniany w konstrukcji szkieletowej w zasięgu Twojej ręki!

Domy drewniane w Polsce wyrastają jak grzyby po deszczu. Wszystko za sprawą setek firm budowlanych, które zaproponują nam nie tylko ciekawe projekty, ale i wzniesienie konstrukcji oraz wykończenie jej od środka. Jedną z takich firm jest bez wątpienia mawit.com.pl, który daje swoim klientom możliwość wybudowania przestronnego domu dla całej rodziny. Wśród najczęściej wybieranych projektów dominują domy parterowe z możliwością zabudowania poddasza – taka propozycja z pewnością zadowoli nawet najbardziej wymagających inwestorów. W takich domach na parterze znajduje się przestronny salon, kuchnia i jadalnia z WC, na piętrze zaś sypialnie. Projektanci zadbali o to, by wewnątrz domu było wiele światła – wszystko za sprawą licznych okien i przeszkleń. Całość robi niesamowicie dobre wrażenie i daje poczucie komfortu i przytulności.

Koszty budowy domu drewnianego

Budowa domu to spora inwestycja finansowa – zdecydowana większość inwestorów musi zaciągać na nią potężne kredyty. W przypadku domu drewnianego cena jest niższa nawet o 35% w stosunku do analogicznego domu murowanego. Istotne jest także to, że domy drewniane budowa są w krótkim czasie – zazwyczaj jest to od kilku tygodni do kilku miesięcy. Podczas budowy klient może wybrać klasyczną termoizolację ścian lub też uzupełnić ją dodatkowymi elementami.