Domy szkieletowe w zasięgu naszego portfela

Szczepan Zawadzki
sierpień16/ 2018

Dla wielu z nas szczytem marzeń jest własny dom. Wybudowanie go może zająć jednak długie lata i pochłonąć większość naszych oszczędności. Dzisiaj nie musimy jednak poświęcać tak wiele, aby móc cieszyć się własnym domem. Decydując się na wybudowanie domu z drewna możemy mieć pewność, że spora część oszczędności zostanie w naszej kieszeni, a dom, w którym zamieszkamy wzbudzi nasz zachwyt. Jak to możliwe?

Domy szkieletowe blisko natury

Współcześnie możliwości wybudowania domu jest wiele – poza klasycznymi domami murowanymi warto rozważyć możliwość wybudowania domu z drewna. Moda na konstrukcje szkieletowe przywędrowała do nas ze Skandynawii, gdzie domy takie buduje się bardzo często. W Polsce coraz więcej jest firm takich jak mawit.com.pl, które proponują nie tylko wzniesienie takiego domu, ale również szeroki wybór projektów domów parterowych oraz piętrowych.

Co warto wiedzieć o wznoszeniu domów szkieletowych? Przede wszystkim to, że wykorzystanie drewna jako kluczowego materiału budulcowego sprawia, że nie ma potrzeby czekać z rozpoczęciem budowy na cieplejsze dni. Budowa może być rozpoczęta w dowolnym momencie w roku. Jedynym elementem wymagającym schnięcia w takim domu są jego fundamenty. Po kilku latach możliwe jest również rozbudowanie domu drewnianego.

Koszty i czas wybudowania domów szkieletowych

Koszt wybudowania domu szkieletowego jest znacznie niższy niż w przypadku domów murowanych – jest to fakt. Szacuje się, że kwota ta może być niższa nawet o 35%. Istotny jest również czas budowy takiego domu. Domy w stanie surowym zamkniętym oddaje się po 2-3 miesiącach, domy w stanie deweloperskim po 7-8 miesiącach. Dodatkowo firmy budowlane mogą zaproponować tam także kompleksowe wykończenie domu od wewnątrz) instalacja schodów, położenie paneli).