Co przygotować, wyjeżdżając na narty w Krakowie?

Szczepan Zawadzki
czerwiec15/ 2021

 

Nie jest tajemnicą, że Kraków to nie miejsce dla narciarzy. Ale już w przypadku jego bliskich okolic, sytuacja wygląda zupełnie inaczej! Nawet w odległości 30 – 40 km od tzw. Starego Miasta, można znaleźć stoki narciarskie oferujące całkiem przyzwoity poziom jazdy. Niemniej wybierając się tam, należy pamiętać o pewnym przygotowaniu.

Elektronika to podstawa!

Dla osób preferujących narty Kraków to wyjątkowe miejsce. Niemniej nie wolno go bagatelizować. Specyfika tamtejszych tras zjazdowych jest zupełnie inna, niż np. w górach, co jednak nie oznacza, że nic nikomu się tam nie stanie. Dlatego warto ze sobą zabrać na taki zjazd telefon komórkowy (smartfon), dzięki któremu komunikacja z bliskimi będzie dużo łatwiejsza.

Oprócz samego smartfonu warto też zabrać dodatkowe „oprzyrządowanie”. Narciarzom przyda się z pewnością magazyn energii (powerbank), który – przechowywany blisko klatki piersiowej – z pewnością sam się nie rozładuje. A wszystko to po to, by w razie czego, szybko powiadomić bliskich o zaistniałym, niebezpiecznym zdarzeniu.

Znajomość terenu? Dobra rzecz!

Wyjeżdżając na narty w okolice Krakowa, zawsze warto wiedzieć wszystko na temat lokalnych atrakcji, ale też ważnych z punktu widzenia narciarza obiektów. Dobrze jest wiedzieć, gdzie w Krakowie znajdują się profesjonalne sklepy narciarskie, serwisy sprzętu, ale też szkółki, które pozwolą na lepsze zaznajomienie się z tym sportem.

Warto też mieć na względzie pobliskie punkty gastronomiczne i noclegi. Wyjazd do Krakowa na narty ma to do siebie, że zarówno z gastronomią jak i z noclegiem nie powinno być żadnych problemów. I właśnie dlatego jest to dużo korzystniejsze rozwiązanie, niż wyjazd na narty w dobrze znane, ale też dość „kosztowne” góry. Zwłaszcza, że okolice Krakowa są dużo lepiej skomunikowane z resztą kraju, niż Tatry, Beskidy lub Bieszczady.

Ubiór to podstawa!

Wyjeżdżając na narty w okolice Krakowa, nie można zapominać o dobrym ubiorze. Mimo, że ma się tu do czynienia z nieco łagodniejszymi warunkami pogodowymi niż w górach, warto zastanowić się nad typową, narciarską odzieżą. Jej rola nie ogranicza się bowiem wyłącznie do zapewnienia komfortu cieplnego, ale też do ochrony ciała narciarza w przypadku niebezpiecznych zdarzeń na stoku.

Podsumowując, dla osób kochających narty Kraków nie powinien różnić się praktycznie niczym od dobrze znanych obszarów górskich. Zwłaszcza, jeśli w grę wchodzi zabranie ze sobą odpowiedniego wyposażenia. Tylko w taki sposób można zagwarantować, że wyjazd ten będzie całkowicie bezpieczny.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://agasport.com.pl/narty-cat-2.